Slavia díky vlastnímu gólu Štětiny přetlačila Duklu

3. 4. 2016 16:58
Radost fotbalistů Slavie
Radost fotbalistů Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie ve 23. kole první ligy zvítězili 1:0 na hřišti Dukly a částečně napravili minulou prohru 1:3 s jiným pražským rivalem Spartou. Na Julisce rozhodl vlastní gól Slováka Lukáše Štetiny z první půle. Svěřenci Luboše Kozla přes řadu šancí potřetí za sebou prohráli a neskórovali a svého vršovického rivala neporazili v samostatné nejvyšší soutěži ani na dvanáctý pokus.

Dukla poprvé zahrozila v sedmé minutě, kdy Mareš z otočky vypálil těsně nad branku. Hosté odpověděli ranou Baráka, kterou Rada vyboxoval na roh. Domácí si po čtvrthodině hry vypracovali první velkou šanci. Považanec na pravé straně přešel přes Deliho, střelu z úhlu gólman Pavlenka vykopnul a Breznaníkův tečovaný volej pak skončil vedle.

Ve 33. minutě se Slavia dostala do vedení. Mihálík odcentroval z pravé strany do šestnáctky na Mešanoviče, ale stoper Štetina ve skluzu poslal míč do vlastní sítě. Radost z rychlého Gorkšsova vyrovnání trvala Dukle jen chvíli, protože Štetina tentokrát byl v ofsajdu.

Krátce po změně stran si málem dali vlastní branku také slávisté, když Deliho odkop proletěl kousek nad horní tyčkou. Dukla postupně zvyšovala tlak. Berger hlavičkoval nepřesně, smolař zápasu Štetina z rohového kopu trefil břevno a Breznaníka v dobré pozici vychytal Pavlenka.

Náskok hostů mohl pojistit Vukadinovič, ale i ten přestřelil branku. Domácí pokračovali v převaze i neproměňování šancí. Beauguel těsně minul spojnici tyčky a břevna, hlavou neuspěli ani Mareš a Štetina. V závěru slibnou možnost zahodil také slávista Zmrhal, který nepřekonal Radu.

Slavia ukončila sérii čtyř venkovních duelů bez výhry a z pátého místa dál ztrácí tři body na čtvrtý Liberec. Desátá Dukla má ve vyrovnaném spodku tabulky už jen pětibodový náskok na předposlední Olomouc.

23. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka:
33. vlastní Štetina. Rozhodčí: Proske - Moláček, Hájek. ŽK: Berger - Barák. Diváci: 7753.

Dukla: Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Jurendič (84. Vašíček) - Považanec (67. Néstor), Hanousek - Berger, Mareš, Breznaník (67. Daniel Tetour) - Beauguel. Trenér: Kozel.

Slavia: Pavlenka - Mikula, Bílek, Deli, Bořil - Souček - Vukadinovič, Barák (79. Štohanzl), Zmrhal, Mihalík (73. Škoda) - Mešanovič (87. Latka). Trenér: Uhrin ml.