reklama

Slavii po Petroušovi povede Miroslav Koubek

Miroslav Koubek. Miroslav Koubek. autor: ČTK
Novým trenérem fotbalové Slavie se ve čtvrtek dopoledne stane Miroslav Koubek.

Praha - Miroslav Koubek bude ve čtvrtek představen jako nový kouč fotbalové Slavie Praha. Zákulisní dohady ve středu potvrdil oficiální web pražského klubu.

Koubek má Slavii pomoci k posunu ze spodní části tabulky, Vršovičtí figurují po osmi kolech až na třináctém místě s tříbodovým náskokem na sestupové příčky.

U mládeže zůstane

Příchodu současného kouče reprezentace do 19 let napomohla dobrá známost s generálním ředitelem Slavie Jaromírem Šeterlem, se kterým Koubek spolupracoval už v Mladé Boleslavi, a také kladné vyjádření FAČR.

Asociace totiž ve středu svolila k tomu, aby Koubek vedl jak reprezentační devatenáctku, kterou přebral v červenci po Josefu Csaplárovi, tak právě Slavii.

"Vedení Slavie dnes obdrželo od Fotbalové asociace ČR souhlas, že Koubek může vykonávat funkci hlavního trenéra ve Slavii i při své činnosti u mládežnické reprezentace," uvedl pražský klub na svém webu.

Dvaašadesátiletý Koubek má aktuálně v Gambrinus lize odtrénováno 129 utkání s bilancí 47 výher, 33 remíz a 49 porážek.

V dnešním utkání Poháru České pošty proti HFK Olomouc tým ještě vedli bývalí asistenti Michala Petrouše Ivo Knoflíček a Juraj Šimurka.

reklama