reklama

Slavia horší být nemůže, říká Cipro. Šéf kotle je pesimistou

Jak si povede pražská Slavia v letošní lize? Jak si povede pražská Slavia v letošní lize? autor: Zlata Vostrá
Jedenácté, třinácté, sedmé, dvanácté a deváté místo. Taková jsou umístění pražské Slavie v posledních pěti ročnících nejvyšší české fotbalové soutěže.

Praha - Jedenácté, třinácté, sedmé, dvanácté a deváté místo. Taková jsou umístění pražské Slavie v posledních pěti ročnících nejvyšší české fotbalové soutěže. Legendární sešívaný klub zažívá roky plné zklamání a jeho fanoušci už si na radost a triumfy odvykli.

Vrátí se Slavia v letošním ročníku konečně mezi elitu Synot ligy? Optimismus bychom mezi fanoušky i legendami pražského týmu hledali marně. A to i přes velké změny, které se v klubu přes léto uskutečnily.

"V těch minulých letech ve mně změny vzbuzovaly optimismus. A potom jsem byl zklamaný. Teď jsem, abych pravdu řekl, spíše pesimistou. A jen doufám, že budu třeba příjemně překvapený," řekl serveru Aktuálně.cz Lukáš Vala, šéf slávistického fanouškovského kotle, přezdívaný Strašák.

Slavia příliš neposílila

Tým vedený nově koučem Dušanem Uhrinem mladším podle něj v letní přestávce spíše oslabil.

"Ty změny jsou naoko nejhorší za poslední roky. Angažování trenéra Uhrina se mi moc nelíbí a přijde mi, že hráči jen odešli. Posilou je prakticky jen kvalitní útočník Voltr z Viktorie Žižkov. Kdybych se měl řídit momentálním pocitem, řekl bych, že to snad bude ta nejhorší sezona," podotkl Vala.

Trenérská legenda Slavie František Cipro má částečně odlišný názor. "Myslím si, že to letos bude lepší. A to z prostého důvodu, a sice že už to horší prostě být nemůže," nechal se slyšet zkušený kouč. Jedním dechem ale dodal, že ho Slavia v přípravě nepřesvědčila. "Hráli jsme proti nim s Českými Budějovicemi a musím říct, že kvality tam opravdu příliš nebylo."

Drazí hráči už pomalu odcházejí

Podle Cipra Slavia dobře řeší jeden podstatný nešvar, který se v klubu rozmohl v posledních letech. "Konečně se začínají zbavovat hráčů, kteří mají hodně nadstandardní smlouvy. Ti kluci třeba ani nehráli, ale brali lepší peníze než v Plzni nebo ve Spartě. To bylo hodně nezodpovědné. Pár jich tam ještě je, ale většina odešla," podotkl Cipro.

Cipro i Vala se obávají, že tým může být ještě na začátku soutěže oslaben o dva klíčové hráče, o něž je momentálně velký zájem. Jedná se o záložníka Jaromíra Zmrhala a střelce Milana Škodu.

"Může to tak být, ale třeba u Škody je teď ideální čas na odchod. Bylo by to zřejmě výhodné pro něj i pro klub," řekl Cipro.

Reálná meta? Osmé místo

"Pokud Škoda odejde, bude to citelná ztráta, velké oslabení. Jeho góly budou chybět. Zahraniční angažmá mu přeji, ovšem nejsem přesvědčen, že mu prospěje. Není to typ, který by se okamžitě v novém klubu uměl chytit. Na Slavii je zvyklý, je tu šťastný, je tady velkou osobností," podotkl Vala.

Šéf fanoušků i ceněný odborník jsou toho názoru, že Slavia bude v nové sezoně bojovat maximálně o páté místo. Spíše pak očekávají horší umístění.

"Slavia by dle své tradice měla bojovat o poháry, ale reálně to vidím na umístění od pátého do osmého místa. Maximálně," tipnul si Cipro. Vala je v tomto směru opět o něco pesimističtější.

"Stát se může všechno, ale raději letos vůbec nic nečekám. Spokojený budu, když bude Slavie hrát dobrý fotbal, na kterém se fanoušci budou bavit. Co se týče umístění, úspěchem bude první polovina tabulky. Sedmé, osmé místo, to je podle mě reálná meta," uzavřel "Strašák".

reklama