reklama

Slavia hrála vášnivě, ale v závěru měla štěstí, hodnotí německý tisk porážku Unionu

Eden bouřil euforií. Předtím ho však obcházela bezradnost i strach o zraněného zadáka Podívejte se na snímky z úvodního utkání Evropské konferenční ligy, v němž fotbalisté Slavie porazili 3:1 Union Berlín. Foto: Reuters
I přes porážku 1:3 v úvodním zápase Evropské konferenční ligy na hřišti pražské Slavie vyzdvihl německý tisk bojovnost fotbalistů Unionu Berlín, kteří museli hrát více než poločas v početním oslabení.

Výhru českého mistra označili komentátoři za zaslouženou, nicméně rozhodující gól Jana Kuchty šest minut před koncem za šťastný. Média cítila, že bod za remízu nebyl pro Union daleko.

Eden bouřil euforií. Předtím ho však obcházela bezradnost i strach o zraněného zadáka Eden bouřil euforií. Předtím ho však obcházela bezradnost i strach o zraněného zadáka Prohlédněte zde

"První zápas v nově vytvořené soutěži byl pro Železné (přezdívka berlínského týmu) nepochybně velkou událostí. Jediné, co se na tomto festivalu nepovedlo, byl výsledek. Slavia je po zpočátku nestálém, ale nakonec vášnivém výkonu porazila 3:1," napsal Berliner Zeitung.

Vývoj zápasu podle médií ovlivnilo také vyloučení Paula Jaeckela za stavu 1:0 pro Pražany ve 40. minutě. "Jaeckel byl už předtím varován žlutou kartou a při nemotorné snaze o eliminování brejku dostal druhou žlutou a červenou kartu. Union tak čelil převaze dominantních Pražanů," uvedl Spiegel a zároveň to označil za extrémně náročný úkol. "Slavia totiž ve své lize na domácím stadionu neprohrála téměř tři roky," připomněl autor.

Sílu českého mistra ocenil i Berliner Zeitung. "Kvůli účasti ve třech soutěžích u nich nastává rotace v sestavě. Platí však, že tým Jindřicha Trpišovského byl sestavený pro Ligu mistrů," napsal deník.

Tisk však pochválil trenéra Urse Fischera za reakci v dalším průběhu. "Fischer, který svým hráčům už od desáté minuty říkal, aby uzavřeli řady, přešel ze systému 3-5-2 na 4-4-1 v naději, že si tým díky stabilní obraně zachová co nejdéle šanci na body," uvedl Berliner Zeitung.

Média ocenila jak podporu tří tisíc hostujících fanoušků na stadionu, tak i čtyřnásobné střídání Unionu v 59. minutě. Právě souhra dvou nových hráčů Sheralda Beckera a zakončujícího Kevina Behrense přinesla dvacet minut před koncem vyrovnání. "Něco takového se dá u trenéra označit za zlatou ručku," napsal Berliner Zeitung.

Závěrečná desetiminutovka však patřila českému mistrovi, který po gólech Kuchty a Ivana Schranze strhl výhru na svou stranu. "Slavia šokovala z ničeho nic. Nově získané vedení Pražanů bylo mimořádně překvapivé a šťastné. Dalekonosná střela Nicolae Stancia se se odrazila od Robina Knocheho na Kuchtu a pro něj už to bylo snadné," napsal Spiegel.

"Železní drželi remízu, někdy byli i lepší, ale přesto pole opustili jako poražení, protože při Pražanech stálo v poslední čtvrthodině štěstí. Nebo i to, že si chtěli a dokázali vynutit vítězství díky obměně svých ofenzivních hráčů," podotkl Berliner Zeitung.

Server Bz-Berlin.de pak utkání hodnotil s rozporuplnými dojmy. "Škoda. Možná se dal získat i bod. Urs Fischer udělal velké změny, ale soupeř se dokázal také za stavu 1:1 zlepšit. Vítězství Pražanů není nezasloužené, ale jak se zrodilo, je pro Union velmi nešťastné. Berlíňané ukázali silnou morálku a po přestávce se i přes početní nevýhodu vrátili do zápasu. Později ale inkasovali dva nešťastné góly," dodal web.

reklama