reklama

Slavia jde před derby po Bořilovi, Sparta už na posily nemyslí

Jan Bořil, aktuální transferní cíl pražské Slavie Jan Bořil, aktuální transferní cíl pražské Slavie autor: ČTK
Posledních hodin českého přestupního období chce fotbalová Slavia využít k získání Jana Bořila, krajního obránce Mladé Boleslavi. V neděli Slavii čeká tradiční derby proti Spartě. Z letenského tábora zprávy o možných posilách nepřicházejí, trenér Zdeněk Ščasný považuje kár za uzavřený.

Praha - Noví majitelé Slavie se před nedělním 284. derby proti Spartě snaží na poslední chvíli zkvalitnit červenobílý kádr.

Jejich hlavním cílem je nyní Jan Bořil, 24letý krajní obránce Mladé Boleslavi. Shodly se na tom dva zdroje Aktuálně.cz.

K finální dohodě mezi oběma kluby sice zatím nedošlo, nicméně transfer je údajně na spadnutí.

Web transfermarkt.de přisuzuje Bořilovi transferní hodnotu 0,2 miliionu eur, což by mohlo odpovídat odstupnému ve výši kolem 5 milionů korun.

V kádru může doplnit Frydrycha

Jan Bořil, někdejší mládežnický reprezentant (U 16-18), je boleslavským odchovancem, v průběhu kariéry strávil rok a půl na hostování ve Viktorii Žižkov. V Synot lize odkopal dosud 116 utkání, vsítil jednu branku.

Další posilou Slavie je již od minulého týdne Michal Frydrych, stoper či pravý krajní obránce, který přišel za 5 milionů korun z Baníku Ostrava.

Pražská Sparta už podle zpráv z Letné v posledních hodinách českého přestupního okna, které se uzavírá v úterý o půlnoci, žádné změny v kádru ligového týmu před nedělním derby nechystá. Mimochodem, derby, které se tentokrát hraje v Edenu, už je vyprodané - více zde.

Slavii začali v uplynulých dnech konsolidovat její noví majitelé, čínská skupina CEFC a český podnikatel Jiří Šimáně. V první řadě učinili řadu kroků k tomu, aby vyřešili problém kolem insolvenčního řízení - více zde.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama