19. 10. 2007 20:00
Slavia vyhrála 3:0, Vlček vstřelil dva góly
Karel Jarolím byl po zápase s Plzní spokojený.
Karel Jarolím byl po zápase s Plzní spokojený. | Foto: Jan Cigánik

Praha - 10. kolo Gambrinus ligy svedlo dohromady první a osmý tým tabulky - Slavia přivítala Plzeň, která v posledním zápase na Strahově dokázala vyhrát 1:0.

Domácí si potřebovali spravit pověst po selhaní v Poháru ČMFS v Líšni a na soupeře vlétli ve velkém stylu.

Fotbalisté Plzně se ani nestačili na Strahově rozkoukat a už prohrávali o jednu branku. Ve třetí minutě si Krajčík periferně všiml nalevo rozběhnutého Jablonského. Ten si počkal na uvolnění Stanislava Vlčka, poslal mu míč na nohu a domácí útočník s pomocí tyče překonal Daňka.

V 11. minutě zkusili zaútočit i hosté, Fillo z dobrých pětadvaceti metrů ostrou ranou k tyči prověřil Vaniaka, který míč na dvakrát zkrotil.

Dále čtěte:

O tři minuty později se o zakončení pokusil hostující Marek Jarolím. Ten se dostal ke střele na hranici pokutového území, jeho bombu k levé tyči však Vaniak dokázal vyrazit.

Slavia poté držela míč na svých kopačkách a ve 20. minutě mohla jít dokonce do vedení. Po rohu Volešáka se dostal ke tvrdé střele Jablonský, Daněk ovšem reflexivně vyrazil.

Hra byla v této fázi plná nepřesností, což bránilo oběma týmům hrát kombinační fotbal. Plzeň po obdržené brance hrála sice nebojácně, ale ke gólu jí chyběla především přesná finální přihrávka.

Ve 35. minutě byl tvrdě atakován plzeňským Brožíkem Vaniak. Zákrok zvedl vlnu emocí, Brožík dostal nepříjemně vynadáno od Hubáčka, rozhodčí však nechal celou situaci bez povšimnutí.

První poločas skončil jednogólovým vedením Slavie.

Kapitán Vlček vstřelil dvě branky

Domácí do druhé půle vstoupili velmi rázně. Stejně jako v první části se "Viktorka" nestačila dotknout míče, a už prohrávala 2:0. Volešák přesně centroval na hlavu Marka Suchého, který míč poslal do protipohybu Daňka.

Slavia měla navrch, Plzeň nevěděla, co hrát. Převahu domácích zvýraznil opět střelec Vlček po akci Marka Suchého. Ten si v 60. minutě pohrál se zálohou hostů, a pak krásně načechral míč svému kapitánovi, který z první napálil balon k levé tyči gólmana Daňka.

V 67. minutě se do velké příležitosti dostal Šenkeřík, který po narážečce s agilním Vlčkem mířil těsně vedle hostující branky.

Slavia vývoj zápasu zcela kontrolovala, neškodná Plzeň se nedostávala ani do náznaku šancí.

Až v nastaveném čase chyboval gólman Slavie Vaniak a sám na branku se rozběhl Rada. Pálil z hranice velkého vápna nikým neobtěžován, ovšem metr vedle pravé tyče.

Slavia jasně porazila Plzeň 3:0.

Výsledek:
Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)
Branky: 3. a 60. Vlček, 46. Suchý. Rozhodčí: Franěk - Košec, Jiřík. ŽK: Hubáček - Brožík, Šmejkal, Borek. Diváci: 3 971.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Hubáček, Dřížďal - Jablonský, Šenkeřík (63. Belaid), Tavares (83. Necid), Gebre Selassie - Vlček (72. Ivana), Šenkeřík.
Plzeň: Daněk - Šmejkal, Rada, Halama, Zakopal - Fillo, Jarolím, Malcharek (66. Smejkal), Šíma - Krbeček, Brožík (49. Borek).