Slavia ladí formu na ligu. V přípravě udolala Petržalku

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
5. 2. 2010 16:38
Uvnitř také výsledky dalších přípravných utkání

Praha - Pátou výhru z šesti přípravných zápasů na jarní část fotbalové Gambrinus ligy si před odletem na soustředění na Kanárských ostrovech připsal úřadující mistr ligy Slavia.

Na umělé trávě v Edenu sešívání v pátek porazili slovenský klub MFK Petržalka i přes množství šancí pouze 1:0. O jedinou branku utkání se v 54. minutě postaral Stanislav Tecl.

Slavia původně měla hrát proti rakouskému Salcburku, avšak tento tým na poslední chvíli změnil plány přípravy, a tak jako náhradní soupeř posloužil červenobílým šestý nejlepší celek loňské sezony Corgoň ligy.

Slavia do utkání nastoupila i s francouzským stoperem Pierrem Lafrancem, který je v kádru mistra na zkoušku z druholigového Mostu.

Pod jeho vedením obrana Slavie obstála a slovenské mužstvo nepustila do žádné větší příležitosti; jedinou přesnou trefu hostů neuznali rozhodčí pro ofsajd. Navíc šlo o vůbec první přípravný zápas Slavie, v němž svěřenci Karla Jarolíma neobdrželi gól.

V přípravě čekají Slavii ještě čtyři zápasy, dva z nich odehraje příští týden na Kanárských ostrovech, zpátky v Česku pak její formu ještě otestují Hradec Králové a Ústí nad Labem.

Přípravná fotbalové utkání:

Slavia Praha - MFK Petržalka 1:0 (0:0)

Branka: 54. Tecl

I. poločas: Romanovs - Krajčík, Vomáčka, Lafrance, Hubáček - Grajciar, Trapp, Janda, Hloušek - Kysela, Naumov.

II. poločas: Vaniak - Mikula, Lafrance, Vomáčka, Hubáček - Kysela, Ragued, Duranski, Hloušek - Tecl, Šenkeřík.

Bohemians 1905 - FC Nitra 1:0 (1:0)

Branka: 20. Štohanzl.

Sestava Bohemians: Sňozík - Pávek, Nikl (46. Bartek), Cseh, Rychlík - Štohanzl, Cissé (67. Vdovjak), Kaufman, Róth (60. Ibragimov) - Škoda, Bálek.

Kladno - Trnava 1:1 (0:0)

Branky: 86. Lička - 88. Ďuriš.

Sestava Kladna: Kostolanský - Mráz, Beneš, Gross (70. Rada), Procházka (70. Rendla) - Bartoš, Zoubek (10. Strnad), Lička, Holub, Novotný (60. Cigánek) - Zachariáš (60. Tatanašvilli).