reklama

Piták a Vošahlík do Slavie? Nahradí je Fantiš s Oklešťkem

Zkušený Karel Piták se možná po letech vrátí do Slavie Zkušený Karel Piták se možná po letech vrátí do Slavie autor: CPA Eduard Erben
Slavia jedná s Jabloncem o přestupech Karla Pitáka a Jana Vošahlíka z Jablonce

Praha - Fotbalová Slavia jedná o posilách. Z Jablonce by ráda přilákala svou někdejší hvězdu Karla Pitáka. A také jeho mladšího spolubojovníka Jana Vošahlíka, který už se v Edenu před časem ohřál na hostování.

Zacelit po nich mezeru by měli Antonín Fantiš z Ostravy a Tomáš Okleštěk, který na podzim nastupoval v dresu nováčka ze Znojma.

Naopak odejít do bundesligy by ze Slavie mohl Ondřej Petrák. "Je tam o něj zájem, klub neprozradím. Jsou dvě možnosti, buď by Petrák odešel už teď v zimě, nebo potom v létě," řekl jeho agent Pavel Paska.

Jablonec dal hráčům svolení

A teď k jednáním o Pitákovi s Vošahlíkem. Web isport.cz, který toto téma začal řešit první, tvrdí, že už jsou přestupy doladěné a hotové.

Deník Aktuálně.cz oslovil hráčského agenta Pavla Pasku, který zastupuje oba fotbalisty. "Můžu potvrdit, že jednání o přestupu jmenovaných hráčů do Slavie probíhají, ale rozhodně není nic ukončeno. Jednání nejsou uzavřena."

Jablonecký ředitel Petr Flodrman už ale sdělil ČTK, že severočeský klub dal hráčům svolení k odchodu do Prahy. Zjevně se tedy už dolaďují jen podmínky jejich hráčských smluv.

Piták by asi měl jak na hřišti tak v kabině nahradit veterána Karla Kisela, který se rozhodl opustit kariéru hráče a započít dráhu funkcionářskou. Příchod Vošahlíka může souviset se zraněním Mičoly.

Piták v lednu oslaví 34. narozeniny. Do Slavie poprvé přišel v lednu 2002, z Hradce Králové, a svůj velký talent potvrdil, čtyři a půl roku patřil mezi největší opory Slavie. Potom za necelý milion eur přestoupil do tehdy velmi ambiciózního Salcburku. Získal s ním tři tituly rakouského mistra.

Pelta patrně utahuje opasek

Když se ale po čtyřech letech vracel do české ligy, nezlákala ho Slavia, ale Peltův Jablonec. S ním mimo jiné letos vyhrál pohárovou trofej i Superpohár.

Piták byl členem týmu mistrů Evropy do 21 let, v roce 2002 se ve Švýcarsku radoval ze zlata spolu s Čechem, Skácelem, Barošem, Grygerou a dalšími. V A-týmu pak ale Piták odehrál jen tři zápasy.

Pokud Jablonec skutečně pustí Pitáka i s Vošahlíkem, může to být další důkaz toho, že se na severu rozhodli najet na úspornější program. Nedávno šéf klubu Miroslav Pelta pro deník Aktuálně.cz přiznal, že je ochoten pustit i brazilského univerzála Daniela Rossiho. Se zdůvodněním, že je to sice výborný fotbalista, ale příliš nákladný.

Jako náhrada Fantiš s Okleštkem

Aby své hvězdy alespoň částečně nahradil, přivedl Jablonec duo Fantiš - Okleštěk.

Jednadvacetiletému Fantišovi za půl roku končila v Baníku smlouva, kterou podle médií nechtěl prodloužit. Proto mu ostravský klub dal už nyní svolení k přestupu. "Kluby jsou v tuto chvíli domluveny, zbývá jen podpis smlouvy se samotným hráčem," řekl sportovní manažer Jablonce Petr Flodrman.

Smlouva na dva roky už je naopak podepsána s šestadvacetiletým Oklešťkem, který přichází na přestup z Brna, odkud na podzim hostoval ve Znojmě. Bývalý vicemistr světa do 20 let odehrál za Znojmo 15 zápasů a se čtyřmi góly patřil k nejlepším střelcům týmu. Celkem už má 70 ligových startů.

Fantiš je však na tom i přes mladý věk lépe a už stihl nasbírat 124 startů a 13 gólů. Odchovanec Bohemians debutoval v Příbrami už v 16 letech. V roce 2010 se přesunul údajně za 20 milionů korun do Ostravy jako náhrada za Matěje Vydru, který přestupoval do Itálie. Na podzim vstřelil dva góly.

Jablonec tak před zimou přivedl do týmu už čtyři nové hráče. Už dříve získal na hostování z Dukly levého obránce Ondřeje Vrzala a z Teplic útočníka Pavla Moulise.

reklama