Slavia na úvod přípravy doma padla se Sezimovým Ústím

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 1. 2012 18:30
Slavia - Sezimovo Ústí 0:1, Žižkov - Hradec 1:7

Praha - Fotbalisté Slavie v prvním přípravném utkání před jarní částí sezony prohráli na umělé trávě v Edenu se Sezimovým Ústím 0:1.

Desátý tým druholigové tabulky si tak během dvou dnů připsal další dobrý výsledek, v úterý totiž remizoval 2:2 s pražskou Spartou.

Naopak desátý tým první ligy, který nastoupil v útoku s novou posilou z Bohemians 1905 Milanem Škodou, se během celého zápasu nedokázal prosadit do gólové situace, naopak čtvrt hodiny před koncem skóroval hostující Smrek.

Budějovice při Řepkově premiéře dvakrát inkasovaly
Pokus zablokovat Škodovo hostování ve Slavii neuspěl

"Máme náročný tréninkový program, a to ukázal i dnešní zápas. Nikdo nemohl čekat, že tu budeme lítat, jak nevím co," uvedl pro klubový web kouč František Straka.

"Hráči si mákli, včera jsme měli velmi náročný trénink a dnes někteří hráči hráli celých devadesát minut. Bylo vidět, že jsme v plné zátěži," dodal.

V dalším přípravném zápase mezi Jabloncem a druholigovým Ústím nad Labem přispěl David Lafata hattrickem k výhře Jablonce 5:2. Příbram porazila druholigovou Vlašim 4:0, naopak Baník Ostrava podlehl polské Bialsko-Biale 2:4.

Žižkov utrpěl debakl 1:7 od Hradce

Velký propadák v Tipsport Cupu zažili fotbalisté Viktorie Žižkov, kteří ve skupině A podlehli v Praze-Satalicích Hradci Králové 1:7. Čtyři branky během 17 minut vstřelil útočník Tomáš Mrázek, který je v Hradci na zkoušce z druholigové Opavy.

Jedenáctý tým prvoligové tabulky vstřelil všech sedm branek už v prvním poločase, poslední tým aktuálního pořadí první ligy si připsal čestný úspěch až ve druhém poločase zásluhou vlastního gólu soupeře.

Michal Ďuriš
Michal Ďuriš | Foto: Reuters

Ve skupině B v Berouně odvrátili fotbalisté Plzně porážku s druholigovým Sokolovem až ve druhém poločase, v němž dvěma góly vyrovnali na 2:2.

Sokolov, který už ve skupině porazil pražskou Duklu (2:1), vedl v prvním poločase po zásazích Vaněčka a Glasera, Viktoria však porážku odvrátila díky zásahům Petržely a Ďuriše.

V děčínské skupině C zvítězil druhý tým prvoligové tabulky Liberec nad Teplicemi 2:0 a vystřídal je v čele tabulky. Slovan dal oba góly už v prvním poločase, kdy se trefili Musiol a Breznaník.

V brněnské skupině D vyhrálo Slovácko 3:2 nad loňským finalistou ze Zlatých Moravců. Slovácko otočilo skóre po hodině hry zásluhou Trousila a Čtvrtníčka, vítězný gól dal v 76. minutě Trávník.

V dalším zápase remizoval obhájce titulu z Olomouce s vedoucím týmem tabulky Jihlavou 2:2. Sigma sice už po 12 minutách prohrávala 0:2, góly Klesnila a Varadiho však skóre otočila. V posledním zápase zvítězilo Brno v souboji druholigistů nad Znojmem 3:2.

Tipsport Cup:

Skupina A (Satalice):

Žižkov - Hradec Králové 1:7 (0:7)

Branky: 65. vlastní Lencevič - 17., 26., 27. a 34. Mrázek, 20. Černý, 30. Pávek, 43. Jedunov.
Žižkov: Ticháček (46. Toma) - Vytlačil, Lafrance, Procházka, Čermák (72. Franěk) - Bartl, Kalod (30. Folwarczny), Valenta (26. Mirosavljev), Sivrič - Makamura (46. Radosavljevič), Bálek (46. Tusjak). Trenér: Nádvorník.
Hradec Králové:
I. poločas:
Lindr - Fischer, Lencevič, Fukal, Poděbradský - Černý, Janoušek, Pávek, Malinský - Jedunov, Mrázek.
II. poločas: Koubek - J. Dvořák, Lencevič, Hochmeister, Poděbradský - Schwarz, Pávek, Šisler, Jedunov (60. Petrášek) - Malinský, Štěpán. Trenér: Kotal.

1. Jablonec 3 2 1 0 6:3 7
2. Hradec Králové 3 1 1 1 10:6 4
3. Bohemians 1905 2 1 1 0 5:2 4
4. České Budějovice 3 1 1 1 6:6 4
5. Žižkov 3 0 0 3 2:12 0

Skupina B (Beroun):

Viktoria Plzeň - Baník Sokolov 2:2 (0:2)

Branky: 65. Petržela, 75. Ďuriš - 33. Vaněček, 38. Glaser.
Sestava Plzně:
I. poločas:
Daněk - Ševinský, Čišovský, Procházka, Limberský - Trapp, Horváth - Berger, Kolář, Ďuriš - Wágner.
II. poločas: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Sladký - Trapp, Berger - Petržela, Kolář, Hora - Bakoš. Trenér: Vrba.

Branky: 24. Musiol, 44. Breznaník.
Teplice: Slavík - Ježdík, Lukáš, Matula, Krátký (46. Rosa) - Volek, Čajič, Siva, Dolejš - Jindráček, Melunovič (46. Mujagič). Trenér: Rada.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Karišik, Polák (46. Rabušic), Liška - Vácha, Janů (67. Krystan), Bosančič (46. Kelič), Breznaník (81. Bína) - Šural (67. Ndiaje), Musiol (46. Štajner). Trenér: Šilhavý.

Olomouc - Jihlava 2:2 (1:2)

Branky: 34. Klesnil, 74. Varadi - 3. Sedláček, 12. Tecl.
Sestava Olomouce:
I. poločas:
Zlámal - Koutný, Dreksa, Murin, Vepřek - Navrátil, Bajer, Ordoš, Podaný - Klesnil, Schulmeister.
II. poločas: Zlámal - Hála, Rossi, Škerle, Vavřík - Varadi, Pospíšil, Nepožitek, Heinz, Tomeček - Vašíček. Trenér: Uličný.

Zbrojovka Brno - Znojmo 3:2 (1:1)

Branky: 14. vlastní, 58. Sedláček, 74. Fall - 43. Jonov, 90. Mandula.

Slovácko - Zlaté Moravce 3:2 (0:1)

Branky: 63. Trousil, 67. Čtvrtníček, 76. Trávník - 39. Pavlovič, 74. Hodek.
Sestava Slovácka: Filipko (46. Matalyha) - Hlúpik (46. Reinberk), Trousil, Košut, Kubáň - Matvejenko, Valenta (46. Trávník), Kordula, Daníček (46. Volešák), Pavelka - Došek (46. Čtvrtníček). Trenér: Soukup.

Přípravná utkání:

Baumit Jablonec - FK Ústí nad Labem 5:2 (1:2)

Branky: 60. z pen., 67. a 75. Lafata, 21. Vukadinovič, 70. Kubista - 28. Moulis, 40. Martykán.
Sestava Jablonce:
I. poločas:
Špit - Kubista, Beneš, Pavlík, Eliáš - Jurča, Loučka, Jarolím, Vukadinovič - Lafata, Just.
II. poločas: Valeš - Krajčík, Pavlík, Kubista, Novák - Pavlata, Piták, Vaněk, Kovařík - Vukadinovič, Lafata. Trenér: Komňacký.

Slavia Praha - Sezimovo Ústí 0:1 (0:0)

Branka: 74. Smrek.
Sestava Slavie:
I. poločas:
Berkovec - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Dostál - Prošek, Petrák, Milutinovič, Trubila - Hurka - Škoda.
II. poločas: Berkovec - Nitrianský, Petrák, Cicman, Dostál - Vondráček, Jarolím, Milutinovič - Vlček, Prošek - Voráček. Trenér: Straka.

1. FK Příbram - Zenit Čáslav 4:0 (0:0)

Branky: 47. Mašek, 71. Kdolský, 76. Dušek, 85. Koukal.
Sestava Příbrami:
I. poločas: Rondzik - Štochl, Andrejevič, Krejčí, Divíšek - P. Pilík, T. Pilík, Krameš, Pleško - Krbeček, Šlapák.
II. poločas: Rondzik - Brotánek, Ricka, Andrejevič, Papšys - Mareš, Kdolský, Koukal, Mašek - Bašič, Dušek. Trenér: Vavruška.

Baník Ostrava - Podbeskidzie Bialsko-Biala 2:4 (1:1)

Branky: 37. Kraut z pen., 76. Greguš z pen. - 80. a 88. Cienciala, 23. Ziajka, 82. Górkiewicz.
Sestava Ostravy:
I. poločas:
Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Lukeš, Vašenda - Fantiš, Svěrkoš, Limanovský - Kraut.
II. poločas: Andrejko - Vengřinek, Adámik, Kaizar, Velner - Vaněk, Marek - Šenkeřík, Greguš, Zejdler - Badaljan.