Slavia na závěr přípravy remizovala s druholigovou Olomoucí

Aktualizováno 19. 7. 2014 22:13
Fotbalisté pražské Slavie remizovali v generálce na novou ligovou sezonu s Olomoucí 1:1.
Slávisté s druholigovou Olomoucí jen remizovali.
Slávisté s druholigovou Olomoucí jen remizovali. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté pražské Slavie remizovali v generálce na novou ligovou sezonu s Olomoucí 1:1. Červenobílí vedli v Kroměříži od 33. minuty, kdy se poprvé po návratu do Edenu trefil záložník Milan Černý, čtvrt hodiny před koncem ale srovnal Černohorec Denis Cana.

Slavia týden před startem ligy postrádala několik hráčů. Kvůli zranění nenastoupila nová posila záložník Jakub Petr, stále chyběl také gólman Martin Berkovec, který ale už naplno trénuje a v sobotu hrál za juniorku.

Hradec, Příbram i Teplice si zastřílely

Naopak vítězství 3:0 nad třetiligovými Domažlicemi vybojovala Příbram, která se tak pozitivně naladila na těžký start sezony v podobě zápasů s Plzní, Libercem, Spartou a Mladou Boleslaví.

Příbram nastoupila na hrotu s útočníky Řezníčkem a Slepičkou a oba se po rychlých přechodech do útoku gólově prosadili. Ještě do poločasu zvýšil Pilík. Po změně stran a řadě střídání se sice už Středočeši neprosadili, ale nadále se prezentovali rychlým útočným fotbalem a dávali najevo, že v nové sezoně nechtějí mít starosti se záchranou.

Soupeře z ČFL přehrál i Hradec Králové, který doma porazil 5:0 Převýšov. Už ve 4. minutě otevřel skóre Halilovič, do poločasu zvýšil z penalty Dvořák a po změně stran se trefili Chleboun, Kosak a Prokeš, který skóroval 30 vteřin po svém vystřídání.

Vítěznou generálku nad třetiligovým soupeřem za sebou mají i Teplice. Ty vyhrály 3:0 nad Vltavínem, přestože jim chyběli oba elitní útočníci Litsingi a Mahmutovič. Gólově je zastoupili Vůch, Táborský a Chukwuma.

Brněnská Zbrojovka si dojela do Zlína pro porážku 0:2 a Slovácko remizovalo s Třincem 2:2.

Přípravná fotbalové utkání:

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Branky: 33. M. Černý - 75. Cana. Slavia: Hrubeš - Mikula (62. Nitrianský), Latka, Bílek, Juhar - Dobrotka (76. Gecov), Gecov (62. Prošek) - M. Černý (76. Hrubý), Mil. Škoda (62. Maicon Douglas), Zmrhal (76. Piták) - Balaj. Trenér: Beránek.

Příbram - Domažlice 3:0 (3:0)

Branky: 27. Řezníček, 36. Slepička, 37. Pilík. Příbram - I. poločas: Boháč - Hnaníček, Hájovský, Zápotočný, Neves - Sus, Tarczal, Tregler, Pilík - Slepička, Řezníček. II. poločas: L. Krbeček - Hnaníček (69. Matějů), Zápotočný, Neves, Husár - Fillo, Tarczal, Volešák, Danoski - Kraut, Švancara. Trenér: Čuhel.

Hradec Králové - Převýšov 5:0 (2:0)

Branky: 4. Halilovič, 36. Dvořák z pen., 62. Prokeš, 68. Chleboun, 88. Kosak. Hradec Králové: Koubek (46. Kuciak) - Holeš (67. Plašil), Chleboun, Rolko (46. Križko), Mareš (67. P. Čermák) - Štípek (67. Malinský), A. Čermák, Hable (46. Janoušek), Halilovič (67. Kosak) - Černý (61. Kulič), Dvořák (61. Prokeš). Trenér: Prokopec.

Teplice - Loko Vltavín 3:0 (1:0)

Branky: 42. Vůch, 74. Táborský, 76. Chukwuma. Teplice: Grigar - Jablonský, Matula (72. Takács), Hošek (52. Lüftner) - Vondrášek, Ljevakovič (46. Krátký), Jirásek (74. Richtr), Krob - Nivaldo (46. Táborský), Vůch - Salami (46. Chukwuma). Trenér: Ščasný.

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 42. Poznar, 53. Železník z pen. Brno: Doležal - Hyčka, Buchta, Malík (46. Keresteš), Lutonský - Sedlák, Kaščák, Mezlík - Brigant (46. Doumbia), Omelčenko, Slančík. Trenér: Kotal.

Slovácko - Třinec 2:2 (0:1)

Branky: 58. Kerbr, 75. Došek - 4. Ceplák, 64. Motyčka. Slovácko: Heča - Šimko (67. Reinberk), Košút, Rada, Kuncl - Šumulikoski - Kerbr, Valenta (63. Kalouda), Trávník (76. Havlík), Diviš (62. Galuška) - Došek. Trenér: Habanec.