Slavia nastřílela v Portugalsku čtyři góly týmu z druhé dánské ligy

16. 1. 2024 19:01
Fotbalisté Slavie v úvodním přípravném utkání před startem jarní části sezony porazili na soustředění v portugalském Algarve druholigové dánské Sönderjyske 4:0. Zlín zdolal v Tipsport lize Skalici 2:0.
Muhamed Tijani.
Muhamed Tijani. | Foto: Milan Kammermayer

Slavia si v utkání proti Sönderjyske, které vede bývalý asistent trenéra Sparty Nörgaard, rozdělila góly rovnoměrně do obou poločasů. V prvním se prosadili Tijani a Van Buren, po přestávce Provod a Wallem.

Kouč Pražanů Trpišovský o poločase vystřídal téměř kompletní jedenáctku. Dostalo se i na nové posily Dioufa a Zmrzlého, naopak další zimní akvizice vršovického celku, reprezentační brankář Jindřich Staněk, do utkání nezasáhl. Slavii na soustředění v Portugalsku čekají ještě AIK Stockholm a Peking Kuo-an.

"Myslím si, že utkání splnilo účel po běžeckých trénincích a dalších tréninkových dávkách. Hřiště nebylo úplně ideální, bylo těžké se na tom pohybovat, zatáčet a běhat. Myslím si, že všem ten poločas bude stačit, že jsme všichni vypadali dost unavení. Ale jsem rád, že jsme vyhráli, že jsme zvládli oba poločasy a předvedli hezké akce. Gólů jsme mohli přidat i víc," uvedl pro klubový web Slavie záložník Provod.

Rovněž Zlín odehrál proti Skalici oba poločasy v odlišných sestavách. Svěřenci trenéra Červenky rozhodli po změně stran, kdy se během devíti minut trefili Libor Bobčík a Chibuike. "Zápas hodnotím pozitivně. Výhra je důležitá pro sebevědomí, soupeř byl celkem kvalitní. Překvapilo mě, jakou má slovenská liga kvalitu," řekl Bobčík v rozhovoru pro klubovou televizi.

"Ševci" ve druhém utkání přípravného turnaje zvítězili poprvé, v sobotu podlehli jinému slovenskému týmu Zlaté Moravce-Vráble 0:1. Předposlední tým nejvyšší soutěže zakončí účinkování v Tipsport lize v sobotu proti druholigovému Brnu.

Přípravné fotbalové utkání v Algarve:

Slavia Praha - Sönderjyske 4:0 (2:0)

Branky: 12. Tijani, 31. Buren, 50. Provod, 78. Wallem.

Sestava Slavie:

I. poločas: Mandous - Tomič, Vlček, Bořil, Dumitrescu - Hromada, Oscar - Van Buren, Tecl, Ogungbayi - Tijani.

II. poločas: Sirotník - Douděra, Holeš, Sinyan, Diouf - Zafeiris, Zmrzlý - Wallem, Provod (79. Lacko), Jurečka - Chytil. Trenér: Trpišovský.

Přípravný fotbalový turnaj Tipsport liga:

Skupina C (Skalica):

Skalica - FC Zlín 0:2 (0:0)

Branky: 55. Bobčík, 64. Chibuike.

Sestava Zlína:

I. poločas: Dostál - Reiter, Čelůstka, Didiba, Cedidla - González, Achvlediani, Ikugar, Švach, Kolář - Janetzký.

II. poločas: Bachůrek - Didiba, Simerský, Jura, Bartošák - Vukadinovič, Bobčík, Bužek, Kulíšek, Polášek - Chibuike. Trenér: Červenka.