reklama

Slavia nedostala licenci, aby mohla dál hrát první ligu

autor: Ludvík Hradilek
Ústí nad Labem ani Slavia nedostaly licenci pro příští sezonu v profesionálním fotbalu, Brno ano

Praha - Fotbalové kluby Slavia Praha ani Ústí nad Labem nezískaly pro příští sezonu profesionální licenci, s níž by mohla působit v 1. lize.

Zbrojovka Brno licenci naopak obhájila.

Na mimořádném zasedání o tom rozhodlo vedení fotbalového svazu, které posuzovalo finanční situaci profesionálních klubů.

Čtěte také:

Další plané sliby. Vedení Slavie majitele nepředstavilo
Kdo to vlastně kupuje Slavii? Kypřané, nebo Holanďané
Pospěch dvěma góly zajistil Slavii záchranu

Pro oba postižené kluby existuje ještě jedna naděje: třicetidenní lhůta na odvolání, během které by ale musely dát do pořádku své finance.

V případě Slavie jde především o vyrovnání desetimilionového dluhu vůči hráčům a realizačnímu týmu. Slavia dnes nedohrála na vlastním hřišti semifinále pohárového utkání s Olomoucí kvůli protestům fanoušků. Ti se bouřili právě kvůli slávistické kritické finanční situaci. Podrobnosti ZDE

Kvůli výtržnostem fanouškům Slavie byl ukončen zápas s Olomoucí Kvůli výtržnostem fanouškům Slavie byl ukončen zápas s Olomoucí Prohlédněte zde

Finanční investor, který dává najevo zájem o Slavii, skupina NATLAND, ve čtvrtek uvedla, že Slavii poskytla peníze na urovnání zhruba třetiny jejího akutního dluhu vůči hráčům, realizačnímu týmu a pořadatelské službě. Klub však dluží mnohem více, například 110 milionů svému bývalému majiteli, britskému ENIC. 

reklama