Plzeň porazila Teplice, na Spartu má šestibodový náskok

Aktualizováno 19. 2. 2016 22:10
Fotbalisté Plzně v předehrávce 18. kola porazili Teplice 1:0 a mají šestibodový náskok na druhou Spartu. Slavia dnes nezářila, v Jihlavě neproměňovala šance a remizovala 0:0.
Radující se fotbalisté Plzně.
Radující se fotbalisté Plzně. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Plzně v předehrávce 18. kola vyzráli na Teplice a po výsledku 1:0 mají šestibodový náskok na druhou Spartu, která bude hrát v neděli. Páteční klání rozhodl už v páté minutě Daniel Kolář.

Zápas jsme sledovali v podrobné online reportáži ZDE.

Západočeši na soupeře rychle vlétli a už v 5. minutě slavili první gól. Baránek prodloužil rohový kop za sebe a Kolář hlavou doťukl míč do sítě. Plzeň pak pokračovala v tlaku a další gól mohl přidal ze standardní situace Hejda, ale neuspěl.

Teplice se osmělily až v poslední čtvrthodince prvního poločasu. Fillovu ránu i pokus Vondráška ale zlikvidoval Kozáčik.

Po přestávce si oba týmy vyměnily velké šance. Nejprve hostující brankář Chudý vychytal Hořavu, na druhé straně zase promrhal dobrou pozici Vondrášek, když pálil mimo.

Plzeň ve zbytku zápasu kontrolovala hru a hosty nepouštěla k větším příležitostem. Naopak mohl přidat pojistku Kovařík, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

Slavia zahazovala šance

Slavia remizovala v Jihlavě vinou špatné koncovky bez branek. Posílený pražský celek tak nenavázal na výhru z úvodního jarního kola nad Brnem a na čtvrtém místě neúplné tabulky ztrácí dva body na třetí Mladou Boleslav. Vysočina doma se Slavií počtvrté za sebou neprohrála a posunula se mimo sestupové příčky na čtrnáctou pozici o bod před Olomouc.

"Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel se nám nepovedlo hlavně v první půli proměnit šance. Mešanovič měl dvě tutovky, ale branku jsme měli zakletou. Když nedáte gól, nemůžete vyhrát. Ztráta mrzí, ale v boji o poháry to bude boj až do posledního kola. Uvidíme, jak budou hrát soupeři," řekl po zápase trenér Slavie Dušan Uhrin mladší.

Kouč Jihlavy Michal Hipp, který dříve hrával za Slavii, se v domácí soutěžní premiéře na lavičce Vysočiny musel obejít bez v minulém kole vyloučených Krejčího s Kukolem a také zraněného brankáře Hanuše. Místo něj mezi tyčemi nastoupil bývalý gólman vršovického celku Rakovan a už v druhé minutě musel vyrazit Hušbauerovu střelu.

Vrátil se uzdravený střelec Škoda

Do sestavy Pražanů se vrátil uzdravený kanonýr Škoda a právě on měl první velkou šanci. Ve dvanácté minutě ho na hranici vápna našel Zmrhal, ale nejlepší slávistický střelec mířil vysoko nad branku.

Po čtvrthodině mohli jít do vedení domácí. Hronek se ocitl sám před Berkovcem, ještě vrátil míč před branku, kde jej ale do sítě nedokázal propasírovat Voltr, který v Jihlavě hostuje z Edenu. Stejně se po závaru o chvíli později vedlo i Šulkovi. Na druhé straně pálil ze strany nad hostující Zmrhal.

Speciální zápas hrál také Mešanovič, který v zimě přestoupil do Slavie právě z Jihlavy. Bosenský útočník mohl po půlhodině otevřít skóre, jenže v obrovské šanci sám na malém vápně zamířil těsně vedle.

Hosté diktovali tempo hry a ve 33. minutě měli další velkou možnost, jenže Vukadinovič po Mešanovičově přihrávce přestřelil branku. Stejný hráč pak před přestávkou hlavičkoval jen do boční sítě. "Hráčům jsem o poločase vyčinil, protože v zakončení byli laxní," podotkl Uhrin.

"Měli jsme velkou příležitost ke skórování, ale od 20. minuty přebral iniciativu soupeř, který hrozil hlavně po pravé straně. O poločase jsem se snažil hráče uklidnit," doplnil jihlavský kouč Hipp.

Po pauze Mešanovič neproměnil další šanci, když zpoza vápna trefil pouze tyč. Jihlava zpočátku druhé půle prakticky rezignovala na hru dopředu, ale Pražané už se do tolika možností nedostávali. V závěru utkání dokonce působila Vysočina aktivněji, ale neprosadil se ani Šulek, který po přímém kopu na hranici penalty promáchl.

"V druhém poločase měla Slavia už jen jednu příležitost. Pomohla nám střídání. Závěr zápasu byl z naší strany slušný. Hráčům nemám co vytknout, je to ztráta dvou bodů doma, ale hráči se přesvědčili, že se dá bodovat i s papírovými favority," dodal Hipp.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

18. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Paták - Moláček, Caletka. ŽK: Šulek, Kryštůfek, Nerad, Urdinov - Mikula, Bílek. Diváci: 4290.

Jihlava: Rakovan - Vaculík, Kryštůfek, Šourek, Mišůn (36. Urdinov) - Kučera, Hronek - Nerad (60. Fulnek), Šulek, Bazal (72. Dvořák) - Voltr. Trenér: Hipp.

Slavia: Berkovec - Bořil (75. Mikula), Bílek, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič (46. Mihalík), Hušbauer, Zmrhal - Škoda, Mešanovič (67. Železník). Trenér: Uhrin.