Slavia poprvé v sezoně vyhrála. Brno uspělo v Liberci

9. 8. 2009 20:56
Bohemians 1905 - Jablonec 0:1, Liberec - Brno 0:1
Bohemce nepomohli ke gólu ani fanoušci
Bohemce nepomohli ke gólu ani fanoušci | Foto: Jan Langer

Praha - První výhry v letošním ročníku Gambrinus ligy se v neděli dočkali fotbalisté Slavie. Úřadující mistr porazil v podvečerním utkání třetího kola Bohemians Praha 3:1, a nechal tak částečně zapomenout na rozpačité výkony ze začátku sezony.

Svěřenci Karla Jarolíma rozhodli o zisku tří bodů už do přestávky, kdy se dvakrát trefil osmadvacetiletý útočník Zdeněk Šenkeřík.

Ten nejprve hned ve třetí minutě využil předchozí spolupráci s útočným kolegou Vlčkem a o něco později zužitkoval také přesný centr Matěje Krajčíka.

Slavia byla v utkání jednoznačně lepším týmem a její náskok mohl být po první půli i větší. Velkou šanci ke skórování měl i Jaroslav Černý, který zahrával po faulu na svou osobu pokutový kop, brankář Pižanowski ho však vychytal.

Zkušený gólman chránil svůj celek před větším přídělem i ve druhé pětačtyřicetiminutovce, kdy například zneškodnil další tvrdou ránu Belaida.

Hosté proto vycítili šanci a po hodině hry se jim podařilo dostat zpět do hry. Kontaktní branku vyprodukoval přesnou hlavičkou Peter Očovan. Nedělní zápas ale nakonec patřil někomu jinému - Zdeňku Šenkeříkovi.

Ten završil čtrnáct minut před koncem hattrick, a hlavně pojistil Slavii definitivně tři body. Nutno ovšem dodat, že k trefě přispěl výraznou měrou i nahrávající Tijani Belaid.

Vršovičtí klokani opět neskórovali

To hráči Bohemians 1905 stále čekají v letošním ročníku Gambrinus ligy na první výhru i vstřelený gól, když po úvodních dvou bezbrankových remízách tentokrát prohráli na domácím hřišti s Jabloncem 0:1.

O jedinou trefu se v Ďolíčku postaral v závěru první půle Jan Vošahlík, který potrestal velké nedorozumění v domácí obraně.
Utkání Bohemky si nenechal v hledišti ujít ani její bývalý hráč Jan Morávek. Po přestávce pak mohl ještě náskok hostů zvýšit Haurdič, ovšem proti němu včas zasáhl brankář Sňozík.

Klokani byli nejblíže vyrovnání dvacet minut před koncem, kdy se ocitl v nadějné pozici Kaufmann, jenže v rozhodující chvíli nezamířil přesně.

A když v závěru neuspěl se svou střelou ani Lukáš Hartig, museli se fotbalisté Bohemians 1905 smířit s první porážkou v letošní sezoně.

Teplice nedaly Budějovicím šanci

Výbornou formu naopak potvrzuje Brno. To si po poslední výhře nad Slavií vyšláplo nyní i na Liberec, a ze stadionu U Nisy si tak veze všechny tři body za výhru 1:0.

Oboustranně atraktivní střetnutí rozhodl v úvodním dějství Michael Rabušic, jenž chladnokrevně zakončil rychlý brejk do otevřené obrany.

Severočeši si i tak dokázali vytvořit několik šancí na vyrovnání, ale v koncovce dopláceli na nepřesnost. Brankář Bureš se tak mohl po závěrečném hvizdu chlubit třetím čistým kontem v řadě.

Dařilo se naopak jinému severočeskému celku, a sice Teplicím. Svěřenci Jiřího Plíška nepřipustili v utkání proti Českým Budějovicím žádné drama a zvítězili po jednoznačném výkonu 3:0.

Účet utkání otevřel už po čtyřech minutách hry po důrazném průniku Vlastimil Stožický. Nepříliš zaplněná Stínadla se pak radovala i chvíli později, kdy na rozdíl dvou branek zvyšoval pro změnu Aidin Mahmutovič.

Konečný stav pečetil jedenáct minut před koncem druhou brankou v sezoně Vlastimil Vidlička.

První tři body v sezoně pak ukořistilo i Slovácko, které porazilo díky brankám Švancary a Chmelíčka Olomouc 2:0.

FC Bohemians 1905 - FK BAUMIT Jablonec 0:1 (0:1)