Slavia postoupila do finále domácího poháru, opět se trefil Stoch

Aktualizováno 17. 4. 2018 22:09
Slavia porazila v Edenu Mladou Boleslav 2:0 po brankách Hušbauera a Stocha na začátku druhého poločasu. "Sešívaní" tak postoupili do finále MOL Cupu.
Miroslav Stoch.
Miroslav Stoch. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie Praha porazili v semifinále domácího poháru MOL Cupu Mladou Boleslav doma 2:0. Úřadující ligový mistr rozhodl o výhře na startu druhé půle, kdy se v rozmezí sedmi minut trefili záložníci Josef Hušbauer a Miroslav Stoch.

Červenobílí si zahrají finále poháru po 16 letech a poprvé od triumfu v roce 2002, o jejich soupeři se rozhodne příští týden ve druhém semifinále mezi Zlínem a Jabloncem.

Mladá Boleslav naopak nedosáhla na pátou účast v pohárovém finále v historii a nenaváže na předloňský triumf. Vzhledem k devátému místu v lize byl pro hosty MOL Cup, z něhož se stejně jako vloni postupuje přímo do základní skupiny Evropské ligy, poslední šancí na to vybojovat si účast v pohárech.

Oba trenéři udělali oproti lize několik změn a dali příležitost některým hráčům, kteří tolik nenastupují v základní sestavě. Poprvé na jaře dostal za Slavii šanci Flo, premiérově letos od začátku hrál útočník Necid místo zraněného kapitána Škody. Mladoboleslavský kouč Weber zase nasadil mladíky Ladru, Kateřiňáka a stopera Krále.

V první půli se v Edenu nehrál příliš atraktivní fotbal. Jako první zahrozil Valenta, který se v desáté minutě pokusil přelobovat z půlky hřiště domácího brankáře Koláře, ale zamířil vedle.

Na druhé straně o deset minut později vyrazil Polaček Sýkorovu střelu. V 37. minutě Hušbauer křížnou ranou o kousek minul branku a pak po závaru po rohovém kopu Ngadeu z dorážky přestřelil.

Slávistický "kotel" se na druhou půli přesunul na opačnou stranu stadionu, kam domácí po přestávce útočili, a Pražané už tři minuty po pauze udeřili. Hromada si naběhl do pokutového území, téměř od lajny poslal přihrávku pod sebe a Hušbauer přízemní střelou k tyči otevřel skóre.

Za sedm minut Pražané zvýšili. Sýkora při přímém kopu lehce posunul balon na Stocha a slovenský záložník střelou na přední tyč nachytal Polačka. Navázal na dva góly, jimiž zařídil páteční výhru 3:2 s Karvinou.

Mladá Boleslav mohla za chvíli snížit, jenže nabíhající Křapka sám před Kolářem trestuhodně minul. Jinak byli hosté dopředu prakticky neškodní a další šanci už si nevytvořili, takže ani ve třetím duelu se Slavií v této sezoně neskórovali. V ligových duelech prohráli 0:4 a 0:3.

Semifinále MOL Cupu:

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 48. Hušbauer, 55. Stoch. Rozhodčí: Marek - Paták, Arnošt. ŽK: Ngadeu - Matějovský. Diváci: 7326.

Slavia: Kolář - Bořil, Jugas, Ngadeu, Flo - Souček - Stoch, Hromada (83. Danny), Hušbauer, Sýkora (75. Tecl) - Necid (90. Sobol). Trenér: Trpišovský.

Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Král, Křapka - Jánoš, Kateřiňák (56. Komličenko) - Konaté, Valenta (78. Mebrahtu), Přikryl (56. Matějovský) - Ladra. Trenér: Weber.