Slavia postoupila přes Teplice do semifinále poháru

21. 4. 2011 19:59
Slavia Praha - FK Teplice 1:0, první zápas 1:2
Karol Kisel
Karol Kisel | Foto: SK Slavia Praha

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v odvetě čtvrtfinále Ondrášovka Cupu Teplice po gólu Karola Kisela 1:0 a v kombinaci s úvodní porážkou 1:2 postupují mezi nejlepší čtyři.

V semifinále narazí na lepšího z dvojice Jablonec-Olomouc.

´Sešívaní´ museli dohánět jednogólové manko a od počátku bylo znát, že chtějí tuto ztrátu co nejdříve smazat. Už ve 2. minutě se z dvaceti metrů napřáhl Pospěch a pěknou střelou orazítkoval břevno Grigarovy brány.

Plzeň double nezíská. Postoupila Boleslav a Kroměříž

Další vážné vzrušení v pokutovém území hostů měl na svědomí Tribula, který napálil odražený balon metr vedle teplické svatyně. Ke konci první půle se dvakrát zaskvěl brankář Grigar. Nejprve při Jarolímově střele z první a o chvíli později i zlikvidoval také projektil Černého.

V 62. minutě už Pražané svůj tlak ve vedoucí branku zužitkovali. Jarolímova rána sice ještě rozezvučela tyč, Kisel se však následně už nemýlil. Jednu z mála příležitostí Severočechů měl záhy Melunovič, ovšem Rosův centr přesně neusměrnil.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalového Ondrášovka Cupu:

Slavia Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka:
62. Kisel. Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Teuber. ŽK: Jarolím, Pospěch - Hošek, Mareš. Diváci: 3383. První zápas: 1:2, postoupila Slavia.

Slavia: Zlámal - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (58. Milutinovič), Janda (39. Černý), Jarolím, Koreš - Kisel (89. Vlček) - Pospěch. Trenér: Petrouš.
Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (67. Melunovič), Matula, Čajič (82. Vondrášek), Mareš - Vachoušek (34. Kalivoda) - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.