Slavia rozdrtila Liberec a vede ligu! Uspěla i Plzeň

Slávisté slaví jeden ze čtyř gólů v síti Liberce.
Hokejový útočník Tomáš Hertl nezapomněl ani v NHL na své slávistické kořeny...
... a v neděli v Edenu to byl právě on, kdo provedl slavnostní výkop pro domácí velmi úspěšného zápasu.
Slavia začala ofenzivně a už v první minutě si vypracovala střeleckou příležitost. Zmrhal však z první mířil hodně nepřesně.
Liberec se po čtvrteční domácí porážce s rumunským Giurgiu zpočátku hledal.
10. 8. 2014 18:50
Slavia v Edenu rozstřílela Liberec 4:1 a vede ligu! Kanonádou v Budějovicích stíhá čelo soutěže i Plzeň.

Praha - Slavia a boj o záchranu? To je, zdá se, dávná minulost. Sešívaní mají na začátku sezony spanilou formu, kterou potvrdili jednoznačným vítězstvím 4:1 nad Libercem.

8248 natěšených diváků dnes jásalo při gólech Baleje, Zmrhala a Škody, který dvěma trefami v poslední pětiminutovce udělal ze zápasu exhibici.

Po třetím kole je teď Slavia o skóre před druhou Spartou na čele Synot ligy, třetí Plzeň ztrácí dva body.

I Plzeň dnes totiž uspěla. Propadák v Evropské lize na rozdíl od Liberce hodila rychle za hlavu a v domácí soutěži je opět suverénní. Ve 3. kole Synot ligy neměla slitování s nováčkem soutěže a v Českých Budějovicích vyhrála přesvědčivě 4:0.

Hned na úvod soutěže už ale podruhé ztratila ambiciózní Mladá Boleslav, které dnes jen remizovala s Hradcem Králové 0:0. Hradec tak i po třech kolech čeká jako poslední z týmů na první vstřelený gól v nové sezoně.

Liberec propadl v závěru, Škoda vede tabulku střelců

Slavia začala ofenzivně a už v první minutě si vypracovala střeleckou příležitost. Zmrhal však z první mířil hodně nepřesně. Liberec se po čtvrteční domácí porážce s rumunským Giurgiu zpočátku hledal.

Domácí tak bez ošetřovaného kapitána Latky v 17. minutě otevřeli skóre. Vukadinovič na pravé straně obešel Fleišmana a před brankou našel nepokrytého Balaje. Albánský útočník lehce vstřelil svůj druhý ligový gól v ročníku.

Slávisty branka ještě více povzbudila a Liberec zatlačili, krátce před pauzou se ale Severočeši zlepšili a ve 43. minutě vyrovnali. Frýdek se protáhl mezi dvěma obránci, na zadní tyči našel Šural a ten ve skluzu skóroval.

Slavia musela o pauze vystřídat zraněného Latku a dominovat začala až v poslední dvacetiminutovce.  V 74. minutě Balaj utekl po levé straně, počkal si na nabíhajícího Zmrahala a ten povedenou ranou překonal Hrošša.

V závěru Liberec zcela odpadl, čehož Pražané ještě dvakrát využili. V 87. a 89. minutě se po dvou chybách v defenzivě dvakrát trefil Škoda, který se čtyřmi góly vede tabulku střelců.

Řádil i Chramosta, Plzeň dýchá Spartě na záda

"V Českých Budějovích se chceme omluvit fanouškům a vyhrát pro ně," psalo se na klubovém webu Viktorky.

Její vítězství 4:0 zařídil útočník Jan Chramosta, který v Synot lize oblékl dres Plzně vůbec poprvé a vstřelil dva góly. Trefili se i Radim Řezník a Jan Kolář.

Trenér Dušan Uhrin mladší po čtvrteční prohře 1:4 s Ploještí a vypadnutí z Evropské ligy na třech místech změnil sestavu. Horváth usedl na lavičku, v útoku premiérově dostala od začátku šanci posila Chramosta a v brance se poprvé v sezoně představil Bolek, který nahradil Kozáčika.

Fanoušci podpořili Uhrina

Plzeňský "kotel" fanoušků hned v úvodu podpořil kouče Uhrina, jehož pozice je podle některých médií v ohrožení. Za svého kouče jako by se chtěli postavit i hostující hráči, kteří vstoupili do zápasu náporem a už po necelých dvou minutách otevřeli skóre - trefil se Řezník.

Jihočeši nasadili obě nové posily Vošahlíka s Volešákem, proti vicemistrovi ale měli až moc velký respekt. Hosté kontrolovali hru a v sedmnácté minutě zvýšili. Chramosta chladnokrevně zakončil samostatný únik a ještě před přestávkou navíc domácí obrana nechala ve vápně zpracovat míč Koláře a reprezentační záložník dal svůj třetí gól z posledních čtyř zápasů.

Po přestávce už se utkání pouze dohrávalo a Viktoria z mnoha šancí přidala ještě jednu trefu. V 59. minutě si Chramosta zpracoval Limberského centr a potřetí v ligové kariéře dal v jednom duelu dvě branky.

Hradec byl lepší, ale gól zase nedal

Fotbalisté Hradce Králové nedali v lize gól už 668 minut. Zklamala však dnes i Mladá Boleslav, která neskórovala podruhé za sebou a na výhru čeká už čtyři soutěžní utkání. V Hradci remizovala 0:0.

Hradečtí chtěli v zápase poprvé po návratu do ligy vyhrát a především skórovat. Vrhli se tak do útoku a jen za první poločas si vytvořili čtyři solidní šance a byli jasně lepší. Gólovky spálil Štípek a Dvořák, Križko trefil tyč.

Hosté byli prakticky neškodní, jen Štohanzl zkusil štěstí, jeho rána ze šestnáctky však letěla doprostřed. Na slabý výkon zareagoval trenér Jarolím, už o poločasové pauze vystřídal Ščuka s Navrátilem. Mladé Boleslavi však změny příliš nepomohly, neprosadil se ani zkušený Magera. Po změně stran hra upadla, a to i ze strany domácích a tak se hrálo nakonec bez branek.

3. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Slovan Liberec 4:1 (1:1)

Branky: 87. a 89. Škoda, 17. Balaj, 74. Zmrhal - 43. Šural. Rozhodčí: M. Paták - Kotík, Hrabovský. ŽK: Baéz - Rajnoch, Frýdek. Diváci: 8248.

Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Latka (46. Kodr), Bílek, Juhar - V. Vukadinovič (58. Piták), Baéz, Zmrhal, M. Černý - Milan Škoda - Balaj (81. Gecov). Trenér: Beránek.

Liberec: Hroššo - Coufal, Rajnoch, Pimpara, Fleišman (62. Mudra) - Obročník, Sackey (80. Hamulák) - Šural, Ďubek, Frýdek - Hadaščok (76. Luckassen). Trenér: Slovák.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:4 (0:3)

Branky: 17. a 59. Chramosta, 2. Řezník, 45.+2 D. Kolář. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Kříž. ŽK: P. Novák, Brunclík - Řezník. Diváci: 6402.

České Budějovice: Křížek - P. Novák, Lengyel, Podstavek, Machovec (76. Hála) - Brunclík (70. Funda) - Vošahlík, Benát, Volešák, Koreš - Mich. Škoda (57. Linhart). Trenér: Urban.

Plzeň: Bolek - Řezník, Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (71. Vaněk), D. Kolář, Pilař (75. Kovařík) - Chramosta (68. Tecl). Trenér: Uhrin ml.

Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Marek - Pelikán, Kubr. ŽK: Kotiš, Dvořák - Ščuk, Ďuriš, Šisler, Kysela. Diváci: 4360.

Hradec: Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, Mareš - Križko, Kotiš - Štípek (79. P. Čermák), A. Čermák (66. Kulič), Halilovič (54. Shejbal) - Dvořák. Trenér: Prokopec.

Ml. Boleslav: Hruška - Kysela, Navrátil (46. Bořil), Smejkal, Rosa - Ščuk (46. Magera), Milla - Skalák (69. Bartl), Šisler, Štohanzl - Ďuriš. Trenér: K. Jarolím.

1. Slavia 3 3 0 0 9:3 9
2. Sparta 3 3 0 0 6:1 9
3. Plzeň 3 2 1 0 9:3 7
4. Dukla 3 1 2 0 2:1 5
5. Slovácko 3 1 1 1 6:4 4
6. Brno 3 1 1 1 4:3 4