reklama

Slavia s náhradníky vypadla. Beránek čekal lepší výkony

Slávističtí náhradníci se trenéru Beránkovi v poháru proti Žižkovu příliš dobře nepředvedli Slávističtí náhradníci se trenéru Beránkovi v poháru proti Žižkovu příliš dobře nepředvedli autor: CPA Eduard Erben
Slavia vypadla ve 3. kole domácího poháru s Žižkovem.

Praha - Snový úvod nové sezony se Slavii poněkud zadrhává. V lize začaly po třech výhrách v řadě přicházet také porážky, navíc "sešívaní" vypadli z domácího poháru.

Už ve 3. kole s městským rivalem Viktorií Žižkov, jíž gólem v 90. minutě podlehli 1:2.

"Dostali jsme se snadno do vedení, ale naše defenziva byla prostupná. Nedali jsme tam to, co si defenziva zaslouží - pracovitost, důraz. Nechali jsme si snadno vyrovnat, neproměnili jsme šance a v poslední minutě domácí po naší nedůslednosti rozhodli. Vyhráli zaslouženě," zhodnotil utkání rozladěný trenér Slavie Miroslav Beránek.

Ze základní sestavy v posledním ligovém utkání v Mladé Boleslavi nastoupili za Slavii od úvodu jen tři hráči. Celkem červenobílí ze zdravotních důvodů a kvůli reprezentačním povinnostem postrádali rekordních 17 fotbalistů, hrát nemohl ani nemocný lídr Latka.

"I když jsme měli na hřišti jen asi dva hráče ze základní sestavy, tak jsem čekal, že ti, co nastoupili, k tomu přistoupí lépe," pokračoval Beránek.

Příležitost tak dostali mladíci Fialka, Diop, Fotr nebo Bejbl junior. "Paradoxně Fialka, který přišel na poslední chvíli, patřil k našim nejlepším hráčům. Hráči měli šanci se ukázat, přesvědčit, že by měli dostávat šance v základu v lize," řekl kouč směrem k nováčkům.

"Fialka se zhostil svého úkolu velmi dobře. Bejbl hrál na svůj první zápas v A-týmu to, na co má. U Oskara Fotra víme o jeho brejkových schopnostech, říkali jsme mu, že gólman vybíhá, ať si v takových příležitostech pohlídá poslední dotek. Mohl být tím šťastným hráčem, bohužel není. Zámečník nastoupil na chvilku, některé situace řešil tak, že to chtěl až moc vzít na sebe," dodal Beránek pro klubový web.

reklama