Plzeň ve Zlíně otočila i díky ruce Petržely, Slavia se remízou vzdálila pohárům

Podívejte se na obrázky ze Slavie
Radost určitě neměla ani slávistická legenda Vladimír Šmicer.
Pražané ve čtvrtém domácím utkání jarní sezony poprvé nevyhráli a na pátém místě tabulky ztrácí na čtvrtý Liberec už pět bodů.
Oběma týmům chybělo ze zdravotních důvodů několik hráčů. Slavii scházel nejlepší střelec Škoda či obránci Latka s Mikulou, Jablonci se rozpadla stoperská dvojice a ve středu obrany musel zaskočit Rossi.
Domácí začali aktivněji, ale na velkou šanci se v Edenu dlouho čekalo.
9. 4. 2016 18:50
Slavia jen remizovala s Jabloncem 0:0. Vzdálily se jí tak pohárové příčky a to už na pět bodů, protože čtvrtý Liberec porazil olomouckou Sigmu 2:1. Fotbalisté Plzně museli ve 24. kole nejvyšší soutěže na půdě Zlína otáčet ze stavu 0:1. Nakonec ale vyhráli 2:1 i díky vyrovnávacímu gólu Milana Petržely, který si ale před tím zpracoval míč rukou. Za následné protesty dostal druhou žlutou kartu Matejov a Západočeši v početní výhodě díky Vaňkovi dokonali obrat.

Zlín - Brzký gól a pak těžká dřina. Fotbalisté Plzně museli ve 24. kole nejvyšší soutěže na půdě Zlína otáčet ze stavu 0:1. Nakonec ale vyhráli 2:1 i díky vyrovnávacímu gólu Milana Petržely, který si ale před tím zpracoval míč rukou. Za následné protesty dostal druhou žlutou kartu Matejov a Západočeši v početní výhodě díky Vaňkovi dokonali obrat.

Na mokrém terénu se Zlín zaměřil na opatrnou hru s důrazem na defenzívu a rychlé protiútoky, z nichž hned ten první se dokonale povedl. Holík našel na hranici trestného území Poznara, který přes stopera Hubníka přesnou přízemní střelou otevřel skóre utkání. Tímto gólem ukončil po 581 minutách plzeňskou ligovou neprůstřelnost.

Zlín se zatáhl a bránil

Po inkasované brance se Zlín zatáhl ještě více do defenzívy. Fotbalisté Viktorie se snažili křídelní hrou protivníka překvapit. Na pravé straně vynikal úniky technicky vybavený Petržela, zleva hrozil Kovařík. Jejich centrované míče ale většinou stačili stopeři Zlína Jugas s Hájkem odvracet.

V úvodním poločase lídr tabulky zahrozil pouze dvakrát. V 17. minutě centr Hrošovského s námahou Dostál vyrazil. O sedm minut později zlínský brankář pohotovým zákrokem chytil hlavičku Vaňka. Další akce Plzně navzdory výrazné územní převaze narážely na zformované zadní soupeře.

Po změně stran se hra oboustranně zrychlila. Plzeň zvýšila tlak, Zlín odpovídal stejnou zbraní. Střely Kovaříka a Petržely brankář Dostál vyrazil, na druhé straně dělovku obránce Hájka zlikvidoval Kozáčik.

V 59. minutě po pravé straně zaútočil Petržela. Při zpracování míče si pomohl rukou, protáhl se kolem Matejova i Hájka a vyrovnal. Matejov po vehementních protestech uviděl druhou žlutou kartu a utkání pro něj skončilo. O patnáct minut později Vaněk střelou z dvaceti metrů překvapil brankáře Dostála. Zlín i v početním oslabení bojoval, ale vyrovnat se mu nepodařilo.

Slavia trefila tři tyče

Ani gól neviděli v sobotu fanoušci na hřišti pražského Edenu, kde tak Slavia jen remizovala s Jabloncem 0:0. Vzdálily se jí tak pohárové příčky a to už na pět bodů, protože čtvrtý Liberec porazili fotbalisty olomoucké Sigmy 2:1.

Slavii scházel nejlepší střelec Škoda či obránci Latka s Mikulou, Jablonci se rozpadla stoperská dvojice a ve středu obrany musel zaskočit Rossi. Severočeši i přesto v lize bodovali venku poprvé po čtyřech porážkách.

U Nisy už ve druhé minutě otevřel skóre Nizozemec Kevin Luckassen, ve druhém poločase odpověděl Petr Ševčík, ale Zdeněk Folprecht rozhodl o těsné domácí výhře. Závěr utkání nedohrál vyloučený brankář Sigmy Miloš Buchta. Olomouc si tak zkomplikovala boj o záchranu, na kterou ztrácí čtyři body.

Třetí Mladé Boleslavi se podařilo přidat do tabulky bod poté, co doma s Duklou prohrávala 0:2, ale po přestávce srovnala na 2:2. Hosté sice brzy vedli po gólech Jakuba Mareše a Bidje Manzii, ale Boleslav si ve druhé půli vytvořila velký tlak a Stanislav Klobása s Janem Chramostou se postarali o to, že Středočeši protáhli domácí neporazitelnost na deset utkání. Boleslav tak má na třetím místě náskok jediného bodu na Liberec.

Ostravští porazili Slovácko 2:1. O překvapivou výhru posledního celku tabulky se dvěma góly zasloužil Robert Hrubý, hosté už v závěru jen snížili Stanislavem Hofmannem. Baník teprve popáté v sezoně bodoval, na jaře si připsal druhou výhru. Na místa záchrany ale stále ztrácí třináct bodů.

Jihlava vybojovala důležité domácí vítězství 2:1 nad Teplicemi. Vysočinu poslali v první půli do vedení Tomáš Kučera s Lukášem Vaculíkem, který proměnil penaltu. Severočeši už jen snížili zásluhou Štěpána Vachouška. Jihlava se tak vzdálila na šest bodů pásmu sestupu a bodově se dotáhla právě na Teplice.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

24. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Jílek - Urban, Kubr. Bez karet. Diváci: 8085.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Souček - Zmrhal, Hušbauer, Barák (70. Kenija), Mihalík - Mešanovič (87. Železník). Trenér: Uhrin ml.

Jablonec: Bárta - Karavajev, Rossi, Kysela, Hybš - Hübschman - Trávník (76. Hanousek), Greguš, Kubista (21. Pospíšil), Mihálik - Tecl (87. Doležal). Trenér: Frťala.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
31. a 79. Hrubý - 81. Hofmann. Rozhodčí: Hrubeš - Blažek, Hock. ŽK: Granečný (Ostrava). Diváci: 3711.

Ostrava: Šrom - Dostál, Kaša, Vraštil, Granečný - Ožvolda (90. Sukup), Mešaninov - Mondek, Hrubý, Holzer - Červenka (77. De Azevedo). Trenér: Petržela.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Hofmann, Šimko - Šumulikoski, Havlík - Biolek (63. Došek), Sadílek (40. Diviš), Civič (52. Kerbr) - Kone. Trenér: Habanec.

Vysočina Jihlava - FK Teplice 2:1 (2:0)
Branka:
32. Kučera, 43. Vaculik z pen. - 51. Vachoušek. Rozhodčí: Královec - Moláček, Hrabovský. ŽK: Dvořák - Táborský, Krob, Ciskaridze, Hora. ČK: 90. Ciskaridze. Diváků: 2873.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Krejčí, Tlustý, Urdinov - Kučera, Šulek - Bazal (86. Fulnek), Hronek (90. Mišůn), Vaculík (80. Voltr) - Dvořák. Trenér: Hipp.

Teplice: Chudý - Hora, Lüftner, Ciskaridze, Krob - Soungole, Ljevakovič (46. Kodeš) - Nivaldo (46. Kukec), Táborský (75. Chukwuma), Fillo - Vachoušek. Trenér: Vavruška.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
2. Luckassen, 77. Folprecht - 69. P. Ševčík. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Vlasjuk. ŽK: Folprecht, Jefremov, Pulkrab - Ordoš, Hála. ČK: 90.+5 Buchta (Olomouc). Diváci: 3398.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (78. Jefremov), Luckassen (83. Shala), Vůch - Bakoš (90.+2 Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Olomouc: Buchta - Hála (81. Malec), Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil, P. Ševčík, Plšek (67. Houska), Ordoš, Petr (59. Zahradníček) - Chorý. Trenér: Jílek.

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 2:2 (0:2)
76. Klobása, 80. Chramosta - 1. Mareš, 11. Manzia. Rozhodčí: Jech - Mokrusch, Ratajová. ŽK: Ščuk - Čajič. Diváci: 2564.

M. Boleslav: Šeda - Jánoš, Kúdela, Čmovš (46. Chramosta), Fleišman - Ščuk, J. Rada - Čermák, Takács (59. Klobása), Kalabiška (72. Vodháněl) - Magera. Trenér: Jarolím.

Dukla: F. Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Daniel Tetour (81. Smejkal), Považanec - Čajič, Mareš (87. Jurendič), Manzia (72. Néstor). Trenér: Kozel.