24. 9. 2010 20:10
Slovácko - Slavia 3:0 (1:0)
Jarolím po zápase potvrdil, že uvažuje o demisi
Jarolím po zápase potvrdil, že uvažuje o demisi | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Slavie utrpěli v předehrávce 10. kola první ligy debakl 0:3 na hřišti Slovácka, čímž jen prodloužili krizi, ve které se v posledních týdnech nacházejí. Vyhrát v lize totiž nedokázali už pošesté v řadě.

Trenér Slavie Karel Jarolím po zápase Nově Sport potvrdil, že kvůli špatným výsledkům mužstva, které dělí jen bod od sestupového 15. místa, uvažuje o rezignaci.

"Po tomto výsledku budu přemýšlet o jiných věcech, o své rezignaci," řekl v televizním rozhovoru Jarolím, který se k mužstvu vrátil v červnu poté, co kvůli špatným výsledkům v březnu rezignoval.

Jarolím v nepřízni fanoušků. Slovácko může tlak zvýšit
Kotel Slavie: Fandové Bohemky na našich místech? Nikdy!

Slavia jen potvrdila svou špatnou bilanci v Uherském Hradišti, z osmi zápasů tam dokázala vyhrát jen jednou. Naopak Slovácko vyhrálo už potřetí v řadě a v tabulce se posunulo na čtvrté místo.

"Na Slovácku se nám dlouhodobě nedaří. Myslím si ale, že jsme nepřestali hrát ani po první inkasované brance z penalty. Snažili jsme se něco s výsledkem udělat, ale opět jsme selhali v koncovce. Definitivně rozhodla druhá inkasovaná branka. Dostali jsme ji po naší nepřesné rozehrávce a to byl konec," dodal Jarolím, kterého k rezignaci vyzývá většina fanoušků Slavie.

O výhře rozhodla proměněná penalta v úvodu

I kvůli prohře v derby trenér Jarolím opět výrazně promíchal sestavou, na předvedenou hru Slavie to však pozitivní dopad nemělo.

Už v 12. minutě navíc rukou ve vlastním pokutovém území zahrál obránce Koubský a rozhodčí Adam nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil tradiční penaltový exekutor Slovácka Petr Švancara.

Slavia mohla odpovědět o deset minut později, brankář Slovácka Filipko však střelu Lukáše Jarolíma k tyči zastavil na brankové čáře.

I ve druhé půli se hnali hosté za vyrovnáním, jenže útočník Vyhnal v 65. minutě v dobré pozici míč špatně trefil a podobně na tom vzápětí byl v podobné situaci Milan Černý.

A tak v závěru dostali šanci zvýraznit své vedení domácí. V 79. minutě po centru Fujerika z pravé strany překonal Vaniaka skluzem Ladislav Volešák. V poslední minutě pak po individuální akci Vaniaka potřetí překonal střídající Radek Szmek.

10. kolo první fotbalové ligy:

Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0)
12. Švancara z pen., 79. Volešák, 90. Szmek. Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Szarowski. ŽK: Švancara - L. Jarolím, Vomáčka. Diváci: 6951.
Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Mezlík, Kuncl - J. Valenta, Kordula, Volešák, Fujerik (84. Kubáň) - Švancara (88. Szmek), Nestorovski (59. Ondřejka). Trenér: Soukup.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček - Janda (70. Belaid), M. Černý, Kisel, Dembélé (62. J. Černý), Jarolím (77. Ragued)- Vyhnal. Trenér: Jarolím.