reklama

Slavia si vytváří plno šancí, ale měla problémy s koncovkou, řekl trenér Unionu

Trenér 1. FC Union Berlin Urs Fischer Trenér 1. FC Union Berlin Urs Fischer autor: Reuters
Podle trenéra fotbalistů Unionu Berlín Urse Fischera je pražská Slavia týmem, který si vytváří hodně šancí, ale má problémy s jejich proměňováním. Za hlavní hvězdu červenobílých označil švýcarský kouč záložníka Nicolaeho Stancia, zaujali ho i další středopolař Ibrahim Traoré a křídelníci Ubong Ekpai se Srdjanem Plavšičem.

"Čeká nás velmi sehrané mužstvo. Slavia je tým, který si vytváří hodně šancí. Viděli jsme jejich zápasy v kvalifikaci Ligy mistrů a Evropské ligy proti Ferencvárosi Budapešť a Legii Varšava a měli opravdu velké množství šancí," řekl na on-line tiskové konferenci Fischer.

Na Union bez Holeše, šanci dostanou nováčci. Bude to prověrka, říká Trpišovský Na Union bez Holeše, šanci dostanou nováčci. Bude to prověrka, říká Trpišovský Čtěte zde

"Jejich největším problémem bylo, že ty šance nedokázali proměnit. Je to ale velmi rychlý tým, hráči s velkou individuální kvalitou, kteří umějí rozhodovat zápasy. Bude to velmi zajímavé utkání," dodal pětapadesátiletý švýcarský trenér.

Slavia Fischera velmi zaujala. "Celý tým Slavie chce hrát a kombinovat. Začíná to už od obránců a končí to útočníky. Jsou tam ale i výjimečné individuality, například Stanciu, který je velmi kreativní. Důležitý je také Traoré, který ve středu pole dodává hře rovnováhu. Na křídlech pak Ekpai s Plavšičem, kteří jsou rychlí a nebezpeční v situacích jeden na jednoho," poznamenal Fischer.

Union čeká premiéra ve skupině některého z velkých evropských pohárů. "Velmi se těšíme, evropské poháry jsou něco speciálního. Jsme ve skupině a chceme si ty zápasy užít. První výzvou, a to těžkou, je Slavia a pak teprve budeme myslet na další zápasy," uvedl Fischer.

reklama