Slavia si zastřílela proti Brnu a raduje se z první výhry

23. 8. 2012 19:30
Fotbalisté pražské Slavie doma rozstříleli Brno 5:0 připsali si tak první ligové vítězství v novém ročníku Gambrinus ligy.
Fotbalisté Slavie se mohli radovat rovnou pětkrát
Fotbalisté Slavie se mohli radovat rovnou pětkrát | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Premiérová výhra a k tomu pořádná demolice. Fotbalisté pražské Slavie doma rozstříleli Brno 5:0 a připsali si tak první ligové vítězství v novém ročníku Gambrinus ligy.

Dva góly obstaral Karol Kisel, po jednom přidali Škoda, Zmrhal a Latka.

Sešívaní na ligového nováčka vletli a od prvních minut tlačili na bránu hostů. Netrvalo to tak dlouho a radovali se také z prvního gólu, když se Milan Škoda prosadil hlavou.

O pár minut později mohl srovnat brněnský Jurdík, ale jeho dalekonosná rána skončila jen na tyči.

O debaklu rozhodly až poslední minuty

Místo toho zaútočili opět domácí a Kisel tvrdou a přesnou ranou zvýšil už na rozdíl dvou branek. Hra se poté trochu vyrovnala a skóre se do přestávky už nezměnilo.

Slávisté si v druhé půli vedení hlídali a čekali na nějakou chybu hostů. Ta přišla v 69. minutě, kdy skóroval nehlídaný Jaromír Zmrhal.

Punc debaklu dali zápasu Pražané až v samotném závěru. Nejprve předvedl gólovou hlavičku Martin Latka, v nastavení završil "búra" opět Kisel.

Předehrávka 5. kola Gambrinus ligy

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 5:0 (2:0)

Branky: 19. a 90.+2 Kisel, 9. Škoda, 69. Zmrhal, 89. Latka. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Štěrba. ŽK: Škoda - Křeček, Lutonský, Lamine. Diváci: 6163.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák, Zmrhal - Vošahlík, Kisel (90.+3 Frejlach), Tusjak (90. Čonka) - Škoda (90.+4 Hurka). Trenér: Rada.

Brno: Doležal - Pašek (46. Hyčka), Buchta, Pernica, Husár - P. Mezlík, Zavadil (80. Lamine), Křeček, Lutonský (71. Halaška) - Jurdík, Švancara. Trenér: Čuhel.