reklama

Maccabi je na úrovni Sparty a Plzně, říká kouč Slavie Šilhavý. Zvažuje nasazení uzdraveného Deliho

Slávistický trenér Jaroslav Šilhavý před dvojzápasem s Maccabi Tel Aviv a pražskou Spartou svému týmu důvěřuje. Slávistický trenér Jaroslav Šilhavý před dvojzápasem s Maccabi Tel Aviv a pražskou Spartou svému týmu důvěřuje. autor: ČTK
Pražskou Slavii čeká patrně nejnáročnější konec týdne od začátku dosavadního ročníku. Stadion v Edenu totiž postupně uvidí čtvrteční duel Evropské ligy proti izraelskému Maccabi Tel Aviv, a v neděli uzavře sešívaný týden dlouho očekávané derby se Spartou. Před domácím vstupem do evropských pohárů ovšem panuje ve slávistické kabině maximální soustředění. "Momentální priorita je zápas s Maccabi, času na přípravu před derby je sice málo, ale zvládneme to," ujišťuje záložník domácích Jaromír Zmrhal.

Praha - Na čtvrteční večer, kdy mistrovská Slavie vyzve v domácím prostředí v Edenu izraelský Maccabi Tel Aviv, momentálně upírají její hráči veškerou svou pozornost.

Kovář jako špion. Těšíme se na tebe, píší brankářské dvojce Slavie kamarádi z Izraele Kovář jako špion. Těšíme se na tebe, píší brankářské dvojce Slavie kamarádi z Izraele Čtěte zde

Zároveň ale slávisté dodávají, že blížící se nedělní derby samozřejmě vnímají. "Oba zápasy budou náročné, a navíc ve velmi rychlém sledu. Věřím ale, že to zvládneme, byť času na regeneraci moc není. Máme ovšem silný a široký kádr," myslí si trenér sešívaných Jaroslav Šilhavý. 

Maccabi je na úrovni Plzně či Sparty

Sílu protivníka z Blízkého východu Šilhavý rozhodně nebere na lehkou váhu. Kouč mistrovského týmu z minulé sezóny varuje především před sílou islandského útočníka Vidara Kjartanssona, který by obraně domácích mohl zle zatopit. 

"Jsou velice dobře organizovaní, je to podobný tým jako APOEL, v kvalifikaci ukázali, že umí hrát velice dobře i venku," nešetřil chválou slávistický trenér. 

Slavia se podle jeho slov bude snažit hrát nátlakový fotbal s velkým množstvím standardních situací a míčů do šestnáctky soupeře. "Věřím, že nás fanoušci poženou. Maccabi bude zatím největší prověrka letošní sezony, jsou na úrovni Plzně či Sparty," dodává Šilhavý. 

Sešívaní si před začátkem skupinové fáze Evropské ligy vytyčili ty nejvyšší cíle, tudíž postup. V jejich skupině nastoupí kromě Maccabi Tel Aviv ještě španělský Villareal a kazašská Astana. "Favoritem skupiny je Villareal, ostatní týmy se poperou o druhé postupové místo," myslí si v Edenu. 

Samotný kouč Slavie neprozradil, s jakou sestavou nastoupí jeho tým do důležitého dvojzápasu. Nevyloučil ovšem možný návrat stopera Simona Deliho. "Času na regeneraci je málo, zátěž rozložíme na vícero hráčů. Kromě Dannyho a Šventa máme k dispozici kompletní kádr. Šance, že Deli nastoupí, existuje, ale obrana zatím funguje dobře," odpověděl Šilhavý. 

Zmrhal: Kabina se těší, bude to zážitek

Slávistický odchovanec, Jaromír Zmrhal, se na návrat svého týmu do základní skupiny evropských pohárů těší, stejně tak prý i celá kabina. "Bude to velký zážitek, musíme si to užít, ale zároveň hrát co nejlépe," tvrdí krajní záložník. 

Necid umožnil Slavii rozšířit pohárovou soupisku, neboť je odchovancem klubu. Plzeň řešila Řezníčka Necid umožnil Slavii rozšířit pohárovou soupisku, neboť je odchovancem klubu. Plzeň řešila Řezníčka Čtěte zde

Recept na překonání defenzivy izraelského týmu leží podle Zmrhala v proměňování šancí, což je problém, který tým z Edenu dlouhodobě trápí. "Šance si vytvoříme vždycky, ale tentokrát už je musíme proměnit," dodává odhodlaně.

Sešívaní mají v hlavách také nedělní derby pražských "S", kdy hostí od 18 hodin Spartu. Zmrhal přiznává, že tým na derby myslí, ovšem plné soustředění vládne na duel s Maccabi. Až poté se prý slávisté ve svých hlavách přesunou k nedělnímu zápasu. "Máme s klukama v hlavách oba zápasy i jejich důležitost. Momentálně se ale soustředíme na duel v Evropské lize. Času mezi zápasy je sice málo, ale zvládneme se koncentrovat na oba dva," uzavírá slávistický záložník. 

reklama