reklama

Slavia: Titul? Reálné je tak páté až osmé místo

Trenér Slavie Michal Petrouš. Trenér Slavie Michal Petrouš. autor: Jakub Šafránek
Petrouš musí pracovat s omlazeným a nezkušeným kádrem

Praha - S omlazeným kádrem a reálnými ambicemi na umístění v klidném středu tabulky.

Tak vstupuje do nové sezony Gambrinus ligy fotbalová Slavia, klub kterým ještě na jaře zmítaly existenční potíže a hrozil mu dokonce pád do třetí ligy.

Nedávný šampion z let 2008 a 2009 prý již veškeré finanční problémy zažehnal a z většiny má pokrytý i stomilionový rozpočet na novou sezonu.

Čtěte také:

Čelůstkovi premiéra v Trabzonsporu zhořkla
Bookmakeři: Titul pro Spartu, sestoupí Žižkov a Příbram
Kapitánem fotbalové Slavie bude v nové sezoně Jarolím

Nicméně i tak Sešívaní nejspíše tento rok budou muset zapomenout na nejvyšší cíle, které jako tým ještě před pár lety brali jako samozřejmost.

"Jistěže  bychom po sezoně chtěli být první," uvedl na čtvrteční tiskové konferenci trenér devátého týmu loňské sezony Michal Petrouš. "Ale uvidíme jaká bude po prvních zápasech realita. Myslím si, že máme na to hrát kolem pátého až osmého místa."

Milan Černý (Slavia Praha) Milan Černý už si za Slavii nejspíš hned tak nezahraje. Foto: ČTK

Spíše střídmým cílům pro novou sezonu odpovídá i kádr pražského klubu. Přes léto jej opustilo na třináct hráčů, včetně velkých opor Karola Kisela, Martina Vaniaka, Ondřeje Čelůsky a nejčerstvěji i Milana Černého, který by měl v nejbližších dnech podepsat v tureckém Sivassporu.

V podstatě se tak rozpadla osa týmu, na které z tradičních opor Slavie zůstali jen David Hubáček, Stanislav Vlček a Lukáš Jarolím, nový kapitán. Ti všichni podepsali nové kontrakty a společně s čerstvými mladými tvářemi v kádru se budou pokoušet oprášit slávu "věčné" Slavie.

"Nahradit opory, které odešly, bude těžké, na druhou stranu jsme udrželi důležité hráče, kterým končily smlouvy," podotkl Petrouš na adresu Jarolíma, Pospěcha a dalších.

Faktem ale zůstává skutečnost, že hned čtrnácti hráčům z třiadvacetičlenného kádru je momentálně dvacet tři a méně let a čtyři z nich teprve letos dosáhli plnoletosti. "Ti mladí to asi nepotáhnou, toho jsme si vědomi. Ale pracujeme na nich," veří mladé krvi kouč. 

Že to Slavia nebude mít v nové sezoně jednoduché naznačily i výsledky v přípravě. Ze šesti utkání se silnějšími soupeři totiž Vlček a spol. nevyhráli ani jediné.

SLavia: Lukáš Jarolím Nový kapitán sešívaných Lukáš Jarolím. Foto: Jakub Šafránek

"Z toho, že jsme nevyhráli, nervózní nejsme," uvedl ale Petrouš, jehož svěřenci v generálce na ligu remízovali se slavným Laziem Řím.

"Nepodléháme panice, protože poslední tři zápasy ukázaly, že mužstvo bude zase silné," připomněl kouč vršovického celku tři remízové výsledky z posledních duelů s juniorkou Bayernu Mnichov, Parmou a právě Laziem. "Snad si ty výhry necháváme na ligu."

Sezona přitom pro Slavii startuje již v pátek, kdy se utká ve vršovickém derby s Bohemians 1905, které naposledy ve vzájemném utkání porazila jednoznačně 3:0.

reklama