Slavia udržela třemi góly v úvodu šanci na Evropu

9. 11. 2010 19:20
1/8finále: Slavia-Žižkov 3:0 (3:0), první zápas 1:1
Slavia je prvním čtvrtfinalistou Ondrášovka Cupu
Slavia je prvním čtvrtfinalistou Ondrášovka Cupu | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Slavie si třemi góly v úvodních 24 minutách odvety osmifinále Ondrášovka Cupu proti Viktorii Žižkov udrželi šanci na start v pohárové Evropě pro příští sezonu.

Po remíze 1:1 na hřišti soupeře svěřenci Michala Petrouše zásluhou gólů Koubského, Jaroslava Černého a Belaida v rozpětí šesti minut porazili Žižkov na svém hřišti 3:0 a jako první tým postoupili do čtvrtfinále.

Slavia tak stejným poměrem odčinila páteční ligovou prohru s Jabloncem na svém hřišti.

Poslední šance pro Slavii: zachrání sezonu v poháru?
Budějovice v poháru překvapivě vyhrály v Teplicích
Fotbalisté Boleslavi a Jablonce v poháru ostudně padli

Český pohár je pro sešívané s velkou pravděpodobností jedinou možností, jak si účast v pohárové Evropě zajistit. Na třetí místo ligové tabulky, které jako poslední postup do 'Evropy' zaručuje, totiž po polovině soutěže ztrácejí už třináct bodů, naopak pouhé tři je dělí od sestupu.

Letos poprvé po devatenácti letech se Slavia do evropských pohárů neprobojovala. V lize totiž skončila 'až' sedmá, v Ondrášovka Cupu pak vypadla v semifinále s Jabloncem.

O většině zbývajících účastníků čtvrtfinále se rozhodne ve středu. Odvety zápasů Kroměříž - Slavičín a Opava - Plzeň jsou na programu příští týden.

Trenér Petrouš při vyhlídkách na pohárovou Evropou postavil proti druholigovému soupeři nejsilnější sestavu, jakou má v současné chvíli k dispozici. Jen v brance dostal místo Zlámala tentokrát přednost finský golman Jaakkola.

Práci však měl v úvodních minutách jen jeho protějšek, jednička reprezentačního výběru do 21 let Vaclík.

V 18. minutě však nestačil na hlavičku dlouhána po přímém kopu, za tři minuty jej povedenou střelou levačkou překonal Černý a o další tři minuty inkasoval potřetí, když Belaid proměnil penaltu nařízenou za faul na Kisela.

Zápas před mizernou návštěvou (2158 diváků), však musel všechny přihlížející bavit. V 66. minutě mohl zvýšit skóre Koreš, ale trefil jen tyč.

Konec rozhodnutého zápasu si hrstka příchozích zpříjemňovala po svém. Nejdříve mexickou vlnou a poté vánočními koledami.

Odveta osmifinále Ondrášovka Cupu:

Slavia Praha - Viktoria Žižkov 3:0 (3:0)
18. Koubský, 21. J. Černý, 24. Belaid z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Pospíšil, Moudrý. Diváci: 2158. První zápas: 1:1, postupuje Slavia.
Sestava Slavie: Jaakkola - Kaufman, Čelůstka, Koubský, Hubáček - Hora, Belaid, Jarolím, Kisel (60. Koreš), M. Černý (84. Pázler) - J. Černý (72. Hurka). Trenér: Petrouš.