Slavia uhájila první místo. Boleslav ale neporazila

Václav Rojík, roj
27. 10. 2008 19:20
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:0 (0:0)
Ani Vladimír Šmicer tentokrát Slavii k vítězství nedovedl. Ve druhém poločasu by střídán. | Foto: Ondřej Besperát

Mladá Boleslav - Čtyři dny dopředu vyprodaný duel jedenáctého kola Gambrinus ligy o první místo nakonec skončil bez branek. Vedoucí Slavia si po remíze 0:0 v Mladé Boleslavi udržela dvoubodový náskok před svým pondělním sokem.

Třetí Sparta zaostává v tabulce ze obhájcem titulu o pět bodů.

Dlouho očekávaný zápas góly nepřinesl. Žádná ofenzivní smršť se nekonala, oba trenéři viditelně kladli důraz spíše na defenzivu, ale diváci na boleslavském stadionu rozhodně neviděli nudnou podívanou.

Zápas jsem sledovali on-line

V taktickém a urputně vedeném boji bylo k vidění hned několik šancí a domácí příznivce zřejmě nejvíce mrzí neproměněné příležitosti útočníka Michala Papadopulose z první půle.

O něco lépe začali zápas sice hosté z Edenu. Nebezpečně se rýsující šanci Slavie musel před šestnáctkou hasit brankář Miller.

Pak ale na druhé straně otestoval Vaniaka ostrou střelou z dálky Mendy a domácí pomalu začínali mít mírně navrch.

Papadopulos šance nevyužil

Na konci úvodní dvacetiminutovky přišla první velká šance pro Papadopulose. Na hlavu mu přesně posadil míč centrem Mendy, jenže domácí kanonýr mířil hlavou z malého vápna vedle brány.

Trenér Karel Jarolím byl nakonec s bodem spokojen
Trenér Karel Jarolím byl nakonec s bodem spokojen | Foto: Ondřej Besperát

Na druhé straně prováhal dobrou pozici v šestnáctce pro střelu Vladimír Šmicer, jenž v rozhozené obraně stačil alespoň udělat obránci kličku, nenáslednou střelu však nasměroval mimo tři tyče.

Dělovkou zpoza šestnáctky, která olízla břevno, dal o sobě vědět také Tomáš Necid. A úvodní půlhodinu opět uzavřel neproměněnou šancí Papadopulos. Tentokrát byla jeho střela zblokována na roh.

Vůbec největší příležitost nezužitkoval bývalý útočník Arsenalu a Leverkusenu těsně před přestávkou, když se po chybě slávistické obrany lacino dostal k míči, jenže Vaniak jeho pokus vytěsnil na roh.

I po přestávce byl k vidění podobný obraz hry. Slavia se snažila kombinovat, ale Boleslavští výborně napadali.

Krátce po přestávce se opět pořádně zapotil Vaniak, když Sylvstreho střelu z dálky nechtěně tečoval Brabec do protipohybu gólmana, ten však stačil parádním zákrokem nebezpečí uhasit.

S blížícím se koncem zápasu měla více ze hry Slavia.

Čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem musel zaskakovat za Millera na brankové čáře Kalina.

Následně dvakrát nebezpečně centroval Belaid. Po druhém pasu se dostal k zakončení Necid, ale z těžkého úhlu nezakončil přesně.

Více šancí se neurodilo. Pět tisíc diváků se na boleslavském stadionu gólu nedočkalo.