8. 12. 2007 19:14
Slavia porazila Kladno 1:0
Slavia je podzimním mistrem.
Slavia je podzimním mistrem. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pražská Slavia měla v utkání 16. kola Gambrinus ligy šanci na hřišti Kladna stát se podzimním mistrem.

Červenobílým k udržení první příčky v tabulce stačila remíza, ale svěřenci trenéra Jarolíma šli do utkání na sto procent a zvítězili 1:0.

Slávisté si od počátku vytvořili tlak a poprvé se do dobré příležitosti dostali už v 18. minutě. Erich Brabec vyslal dlouhým pasem do úniku Pudila, ale proti jeho tvrdé střele z ostřejšího úhlu dobře zasáhl gólman Pavlík.

O deset minut později to opět vřelo před kladenskou bránou. Hostující útočníci se dostávali jeden po druhém k nebezpečným dorážkám, kladenská obrana však jejich pokusy dobře vykrývala a nakonec celou situaci uklidnil včasným zákrokem gólman Pavlík.

Dále čtěte:

Vršovičtí hráči měli v první půli navrch, byl aktivnější, včas přistupovali ke Kladenským, kteří nebyli schopni vyprodukovat přesnou přihrávku. Jejich hra byla v této fázi postavena pouze na náznacích brejků.

Rozhodl navrátilec Šmicer

Ve 40. minutě dokázali Pražané svůj tlak přetavit ve vedoucí gól utkání. Vladimír Šmicer si naskočil na Volešákův centr a hlavou poslal balon za záda domácího brankáře.

Úvod druhé půle zastihl v dobré pohodě slávistického záložníka Daniela Pudila, který se v krátké době dostal do třech dobrých příležitostí. Pavlík v bráně domácích však jeho šance dokázal zneškodnit.

Kladno si vypracovalo velkou příležitost v 55. minutě, Semerák zpracoval pas Cigánka a z hranice velkého vápna nebezpečně pálil levačkou. Vaniak v bráně hostů byl připraven.

V 67. minutě došlo k nepříjemné situaci, Pudil zůstal po jednom ze soubojů bezvládně ležet na trávníků s vyraženým dechem. Po chvíli ovšem vstal a po ošetření v zápase pokračoval.

S blížícím se koncem utkání zvyšovalo Kladno svůj tlak, ale defenziva Pražanů pracovala na výbornou.

V nastaveném čase se na rohový kop domácích vypravil i gólman Pavlík, ovšem ani on, ani jeho spoluhráči už vyrovnat nedokázali.

Slavia tak díky vítězství 1:0 přezimuje na prvním místě tabulky Gambrinus ligy.

Výsledek:
SK Kladno - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka:
40. Šmicer. Rozhodčí: Racek, žluté karty Semerák, Gross, Szabo - Ivana, Hubáček, Tavares, Pudil. Diváků: 3750.