Slavia v druhém utkání v Číně remizovala s třetiligovým týmem 0:0, nevyhrála ani Plzeň

Aktualizováno 14. 1. 2017 14:26
Fotbalisté Slavie remizovali v druhém přípravném utkání na soustředění v Číně s tamním třetiligovým celkem Chaj-nan Boying Seamen bez branek. V přípravě remizovala také Plzeň, která hrála s Ústím nad Labem 2:2.
Michael Lüftner.
Michael Lüftner. | Foto: Milan Kammermayer

Chaj-kchoui (Čína) - Fotbalisté Slavie remizovali v druhém přípravném utkání na soustředění v Číně s tamním třetiligovým celkem Chaj-nan Boying Seamen bez branek. Soupeře, kterého ve středu v úvodním duelu porazili 3:0, sice celou dobu jasně přehrávali, ale žádnou z šancí neproměnili.

Nevyhráli ani fotbalisté Plzně, kteří ve druhém utkání zimní přípravy před odjezdem na soustředění do Španělska pouze remizovali s druholigovým Ústím nad Labem 2:2 a nenavázali tak na úterní výhru 5:1 nad Domažlicemi. Obhájce ligového titulu a podzimní lídr tabulky dvakrát vedl, ale outsider pokaždé srovnal.

Norská posila má potíže

Trenér Pražanů Jaroslav Šilhavý tentokrát nasadil 19 hráčů. Z pětadvacetičlenného kádru na soustředění nehráli kvůli drobným potížím norská posila Flo, stoper Bílek a útočník Mešanovič, na trávník se nedostali ani mladíci Daniel Souček s Marešem a brankář Otáhal.

"Flo, Bílek a Mešanovič mají zdravotní problémy, ale věřím, že to nebude dlouhodobějšího charakteru. Všichni tři trénují individuálně, ale je to snad jen otázka dní," citoval Šilhavého klubový web.

Zatímco gólmana, zálohu a útok kouč v poločase prostřídal, obranu nechal ve stejném složení a pouze po hodině hry vyměnil levého beka Šventa za Jablonského.

Druhý celek české ligy poté v závěru vystupňoval tlak, ale domácího brankáře překonat nedokázal. Dvakrát se neprosadil Ščuk, gól nedal ani Hušbauer a v poslední šanci Železník hlavičkoval mimo.

"Výsledek je špatný, ale paradoxně byla celá hra nebo alespoň určité její pasáže lepší než minule, přesto se nám nepodařilo dát gól. Měli jsme snad deset vyložených šancí. To, co jsme neproměnili do prázdné branky, to je umění," uvedl Šilhavý.

"Kluci byli po těch šancích frustrovaní, podráždění a reagovali špatně, zavinili jsme si to sami. Z výsledku jsme zklamaní, ale jak jsem říkal minule, i tahle utkání nám dávají informace o jednotlivých hráčích, ať už z pohledu kvality, tak přístupu a morálky. Je to určitě poučné a splnilo to účel," doplnil Šilhavý.

Plzni se zranil Chrien

Trenér Plzně Roman Pivarník šetřil opory Hubníka či Limberského a už ve 13. minutě musel vystřídat zraněného slovenského navrátilce Martina Chriena. "Doufám, že nebude mít nic vážného. Že to koleno bude v takovém stavu, aby s námi mohl odletět na soustředění a naplno trénovat," řekl po zápase Pivarník.

Favorit se dostal do vedení ve 44. minutě, kdy otevřel skóre svou třetí střelou Poznar. Po přestávce Pivarník prostřídal sestavu a hosté, vedení bývalým hráčem a asistentem trenéra Plzně Skálou, přidali. Výsledkem bylo v 65. minutě vyrovnání, které zařídil Moulis.

V 76. minutě vrátil Viktorii vedení Kopic, ale hned za minutu odpověděl ústecký Leibl. Plzeň tak se Severočechy v přípravě remizovala stejně jako v létě, kdy skončil duel 4:4.

"S výkonem jsem spokojený, protože znovu jsme si vytvořili hodně šancí. Znovu se to opakuje, že potřebujeme velké procento šancí na góly. Soupeř vytěžil z minima maximum. Na hráčích byla znát obrovská únava, mají toho hodně v nohách. Navíc jsme některé starší hráče šetřili. Zápas splnil, co jsme chtěli," uvedl Pivarník.

Další zápas čeká Plzeň už na prvním ze dvou soustředění, ve Španělsku ve středu změří síly s německým týmem Wehen Wiesbaden. "To první soustředění je kondiční blok. Máme tam zápasy, které budeme hrát v únavě, protože nechci polevovat. Budeme střídat jedenáctky v poločase," nastínil Pivarník.

Přípravné fotbalové utkání:

Chaj-nan Boying Seamen (Čína) - Slavia Praha 0:0

Sestava Slavie:

I. poločas: Pavlenka - Bořil, Lüftner, Frydrych, Švento - T. Souček - Sýkora, Alvir, Barák, Zmrhal - Škoda.

II. poločas: Kovář - Bořil, Lüftner, Frydrych, Švento (61. Jablonský) - Van Kessel, Hušbauer, Ščuk, Mingazov - Železník, Van Buren. Trenér: Šilhavý.

Viktoria Plzeň - Ústí nad Labem 2:2 (1:0)

Branky: 44. Poznar, 76. Kopic - 65. Moulis, 77. Leibl.

Sestava Plzně:

I. poločas: Bolek - Řezník, Piroch, Hájek, Janža - Petržela, Hromada, Hořava, Zeman - Chrien (13. Suchan) - Poznar.

I. poločas: Sváček - Matějů, Hejda, Piroch, Rychnovský - Kopic, Hrošovský, Hlavatý, Kovařík - Suchan - Ďuriš. Trenér: Pivarník.

FK Jablonec - SK Zápy 2:1 (0:1)

Branky: 54. Houser, 55. Mehanovič - 40. Petrů.

Sestava Jablonce: Valeš - Jankovič, Kouřil, Lischka, Končal - Jiráček - Mehanovič, Trávník, Houser, Breda - Wágner. Trenér: Klucký.

Fastav Zlín - SFC Opava 3:0 (0:0)

Branky: 62. Jensen, 71. Živulič z pen., 79. Holík.

Sestava Zlína: Švenger - Pazdera, Gajič, Jugas, Matejov - Kopečný, Živulič, Traoré, Holík, Štípek - Jensen. Trenér: Páník.

1. FC Slovácko - MFK Vítkovice 4:0 (1:0)

Branky: 30. Zajíc, 57. Ťok, 62. Koné, 82. Rezek.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Heča - Šimko, Břečka, Rada, Civič - Sadílek, Machalík, Dramé, Tetteh, Biolek - Zajíc.

II. poločas: Daněk - Chyla, Daníček, Šumulikoski, Reinberk - Kunca, Havlík, Kalouda, Ťok, Rezek - Koné. Trenér: Levý.

Ruch Chorzów - MFK Karviná 0:1 (0:1)

Branka: 31. Budínský.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (Vyšehrad):

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:3 (1:1)

Branky: 21. vlastní Bederka - 55. a 88. Schwarz, 8. Shejbal.

Příbram: Hruška (46. Boháč) - Holý (70. Januška), Chaluš, Trapp, Divíšek - Tregler, Květ (70. Krameš) - P. Pilík, T. Pilík, Rezek (63. Bazal) - Prskalo (46. Linhart). Trenér: Tobiáš.

Hradec:

I. poločas: Ottmar - Mudra, Chleboun, Bederka, Zahumenský - Trubač, Janoušek - Súkenník, Vlkanova, Shejbal - Žondra.

II. poločas: Lindr - Plašil, Nosek, Polom, Zahumenský - Krátký, Schwarz, Zorvan, Malinský - Šípek, Pázler. Trenér: Pilný.