Sport Sport, Red Spo
4. 2. 2009 17:54
Slavia - Charkov 0:3, Sparta - Austria Vídeň 5:0
Slavia si v Dubaji užívá sluníčka, na trávníku se jí ale nedařilo.

Praha - Fotbalistům pražské Slavie se vůbec nevydařil přípravný zápas v rámci soustředění v Dubaji. S ukrajinským Metalistem Charkov prohráli vysoko 0:3. Naopak Sparta si ve Španělsku hladce pohrála s Austrií Vídeň, kterou rozstřílela 5:0.

Účastník Poháru UEFA Charkov nastřílel Pražanům všechny tři branky v prvním poločase. Ukrajinci vedli od 13. minuty a rozhodující úder zasadili Slavii dvěma slepenými góly v závěru první půle.

Český mistr se nedokázal v ofenzivě prosadit ani po pětinásobném střídání, které o přestávce připravil kouč Slavie Karel Jarolím.

Pro Slavii to byl třetí zápas na soustředění, před tím těsně prohrála s uzbeckým Bunjodkorem 1:2 a hladce porazila Taškent 4:0.

Sparta si s chutí zastřílela

To Spartě příprava ve španělské Malaze vyšla o poznání lépe. Austrii Vídeň zničila pěti brankami a mohla slavit vítězství 5:0.

Skóre otevřel už v šesté minutě Kulič, ve druhé půli i přes větší aktivitu rakouského celku svěřenci Jozefa Chovance nastříleli ještě další čtyři branky.