Slavia v přípravě padla s Hradcem. Sparta porazila Legii

3. 7. 2012 21:20
V přípravných fotbalových utkáních Slavia prohrála s Hradcem Králové 2:4 a Sparta porazila polskou Ligii Varšava 4:0.
Milan Škoda hlavičkuje v ligovém utkání s Hradcem
Milan Škoda hlavičkuje v ligovém utkání s Hradcem | Foto: Eduard Erben

Hradec Králové - Fotbalisté Slavie Praha poprvé během letní přípravy prohráli. Hradci Králové dnes v jeho tréninkovém centru Bavlna podlehli 2:4 a utrpěli premiérovou porážku pod novým trenérem Petrem Radou.

Sparta naopak v přípravném utkání uštědřila debakl poslké Legii Varšava 4:0.

Hradci zajistili poločasové vedení 2:0 Štěpán a Harba. Slávista Frejlach sice krátce po změně stran snížil z penalty, ale v 54. minutě přidal svůj druhý zásah Harba.

Minutu po něm zvýšil Klapka na 4:1 a "sešívaní" už jen deset minut před koncem zkorigovali výsledek trefou Milutinoviče.

Hradec s novým koučem Jiřím Plíškem si tak spravil chuť po sobotní prohře 2:5 s dalším pražským celkem Duklou. Slavia nenavázala na vítězství ze sobotního turnaje v Čelákovicích.

Sparta drží neporazitelnost

Fotbalisté Sparty ani v pátém přípravném utkání nenašli přemožitele. Potřetí tak dali v přípravě minimálně tři góly, a to i přesto, že nastoupili bez několika opor. Dvakrát se trefili David Pavelka a Martin Juhar.

Sparťanský trenér Vítězslav Lavička nechal odpočívat například kapitána Matějovského, Hušbauera, Jarošíka, Zápotočného, Pamiče, Kadlece nebo Krejčího. Přesto byla Sparta od začátku jasným pánem na hřišti.

V 8. minutě byl faulován Kerič při snaze o dorážku a nařízenou penaltu proměnil Pavelka. Tentýž hráč v 35. minutě zvýšil, když zakončil Vidličkovu rychlou akci po pravém křídle.

Sparta pokračovala v aktivní hře a v 58. minutě přidala další trefu. Holek uličkou našel Grajciara, který akci ještě vylepšil přihrávkou na Juhara, jenž doklepl míč do prázdné branky.

A uzdravený slovenský záložník Juhar také skóre završil, když v nastavení zakončil individuální akci Kweukeho, který obešel tři protihráče.

Výsledky přípravných utkání

Hradec Králové - Slavia Praha 4:2 (2:0)
Branky: 45. a 54. Harba, 30. Štěpán, 55. Klapka - 48. Frejlach z pen., 80. Milutinovič.

Sestava Hradce: Lindr - Holeš (46. Plašil), Fukal (46. Hochmeister), Šisler, Poděbradský (46. Zelený) - Schwarz (46. Strnad), Klapka, Malinský (65. Voltr), Štěpán (75. Zejc) - Harba (69. Jedunov), Uškovič (46. Mrázek). Trenér: Plíšek.

Sestava Slavie:
I. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Trubila - Petrák, Zmrhal - Koreš, Kisel, Hurka - Vlček.

II. poločas: Hrubeš - Dostál, Petrák, Hubáček, Tusjak - Jarolím, Zmrhal - Frejlach, Milutinović, Veselý - Škoda. Trenér: Rada.

Sparta Praha - Legia Varšava 4:0 (2:0)
Branky: 8. z pen. a 35. Pavelka, 58. a 90.+1 Juhar.

Sestava Sparty: Vaclík - Vidlička (46. Gil), Švejdík, Brabec, Hybš - Přikryl (46. Kadeřábek), Pavelka (52. Holek), Polom, Podaný (46. Juhar) - Grajciar (69. Kweuke) - Kerič (46. Skalák). Trenér: Lavička.

Zlaté Moravce - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 50. Orávik.

Sestava Brna: Doležal (46. Petr) - Pašek, Kaufman, P. Buchta, R. Buchta (46. Husár) - Mezlík (60. Michna), Křeček (60. Šoljič), Zavadil (70. Vávra), Glaser (46. Lutonský) - Jurdík, Švancara (46. Nekuda). Trenér: Čuhel.

Halle - Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 58. Shala, 70. Ruprecht z pen.

Sestava Teplic:
I. poločas: Slavík - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Chovanec - Jursa, Ljevakovič - Dolejš, Jindráček, Veverka - Mahmutovič.

II. poločas: Slavík - Ježdík, Hošek, Jablonský, Chovanec (70. Krátký) - Čajič, Matula - Vůch, Melunovič, Moulis - Mahmutovič (70. Mujagič). Trenér: Přerost.