Slavia veze nadějnou remízu z trávníku italské Fiorentiny, o výhru přišla až v závěru

10. 12. 2020 18:08
Fotbalistky Slavie vstoupily do Ligy mistryň nadějnou remízou 2:2 na hřišti favorizované Fiorentiny.
Brankářka Slavie Barbora Votíková
Brankářka Slavie Barbora Votíková | Foto: Reuters

Pražanky ve Florencii v úvodním zápase 1. kola otočily skóre a o vítězství přišly 11 minut před koncem. Odveta se hraje příští týden v Praze.

Slávistky kvůli přerušení české ligy nastoupily k utkání po dvou měsících a v úvodu na menší rozehranost doplatily inkasovaným gólem už ve čtvrté minutě po centru.

Svěřenkyně trenéra Michala Kolomazníka ale postupně přidaly a stav obrátily. Ve 40. minutě zblízka vyrovnala švédská záložnice Perssonová a v 59. minutě se trefila hlavičkou Divišová. Remízu šestému celku italské ligy zařídila Sabatinová.

Slávistky hrají Ligu mistryň posedmé za sebou, jejich maximem je účast ve čtvrtfinále. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Druhý český zástupce Sparta ve středu doma v úvodním duelu porazila Glasgow City 2:1.