reklama

Slavia zažila skvělou přípravu, ale s plány je zatím opatrná

Slavia zažila skvělou přípravu na sezonu Slavia zažila skvělou přípravu na sezonu autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Slavia se zatím soustředí na vyřešení problémů klubu.

Praha - Vyřešit insolvenční řízení a stabilizovat klub. To jsou hlavní plány fotbalové Slavie před nadcházejícím soutěžním ročníkem Synot ligy. Sešívaní sice zažili výsledkově skvělou letní přípravu, s cíli pro ligovou sezonu jsou ale opatrní.

"Samozřejmě bychom chtěli hrát o ty nejvyšší příčky, ale v první řadě chceme vyřešit problémy ohledně insolvenčního řízení, stabilizovat klub hlavně ekonomicky, dát najevo partnerům, že změny, které děláme, jsou funkční, a poté i vybudovat kvalitní tým tak, aby se letošní sezona vydařila," uvedl na předsezonní tiskové konferenci generální ředitel klubu David Trunda.

Právě on byl jednou ze tří nových tváří, které Slavia v létě přivítala, spolu s ním začali pro pražský klub pracovat i sportovní ředitel Josef Jinoch a trenér Dušan Uhrin mladší, který měl pro cíle na nadcházející sezonu ještě šalamounskou odpověď.

Uhrin: Příprava dobrá, ale počkejme na ligu

"Chtěli bychom být první, ale spolu s námi dalších patnáct týmů. Chtěli bychom hrát poháry, stejně jako všechny ligové kluby," prohlásil s lehkým úsměvem sedmačtyřicetiletý kouč. "Jenže plány jsou jedna věc a to, jak to ukážeme veřejnosti, je druhá. Je předčasné sdělovat nějaké cíle, ale uděláme všechno pro to, abychom potěšili fanoušky," slíbil.

Přípravu ovšem prožila Slavia skvělou. Prohrála jen jediný přípravný duel, jinak má na kontě šest výher a čtyři remízy.

"Příprava nebyla moc dlouhá, ale všechno proběhlo, jak mělo, takže jsem spokojený. Je pravda, že se nám dařilo, ale jsou to jen přípravné zápasy, hodnotit to můžeme až po startu ligy. Loni si po pár kolech Slavia myslela, že bude mistrem, a jak to dopadlo. Kádr je tu ale dobrý, já mu věřím," řekl Uhrin.

Pro vedení je prioritou vyřešit insolvenční řízení, kvůli kterému musela Slavia zveřejnit hospodaření klubu. (Více ZDE) I přes to ale klub může dál řešit odchody i přestupy hráčů.

Jinoch: O Škodovi se nejedná

"Co se týče příchodů, u Voltra je to otázka pouhé administrativy, u Vukadinoviče zbývá dořešit registraci na svazu a u Jablonského to dotáhneme v nejbližších hodinách, čekali jsme ještě na dokumenty ze slovenského svazu," vysvětlil průběh jednání o nových posilách Jinoch.

Ve Slavii jsou naopak žhavým zbožím Jaromír Zmrhal a Milan Škoda, zatím to na jejich odchod ale nevypadá. "Nějaké náznaky tam jsou, ale v tuhle chvíli neleží na stole žádná konkrétní nabídka, o které by se jednalo," dodal Jinoch.

Už v pátek čeká Slavii první ligové kolo proti mistrovské Plzni a trenér Uhrin bude mít k dispozici kompletní kádr až na zraněného Keniu. "Už se těšíme, až to začne, bude to ostrý start, čeká nás nejlepší český tým, ale my se tam jedeme poprat o co nejlepší výsledek," věří kouč Slavie.

Sešívaní pojali letošní sezonu jako vzpomínkovou. Před dvaceti lety totiž pražský klub prožil senzační ročník, kdy získal 15. ligový titul a ještě se v Poháru UEFA dostal do semifinále.

"Budeme k tomu připravovat řadu doprovodných akcí v průběhu celé sezony a na konci sezony bychom chtěli dát dohromady tehdejší silný ročník fotbalistů kolem Vladimíra Šmicra, Jana Suchopárka a dalších, abychom sehráli exhibiční utkání na počest tehdejších úspěchů," dodal tiskový mluvčí klubu Jiří Vrba.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama