ČTK ČTK, Red Spo
11. 2. 2009 20:53
Slavia Praha - Nitra 2:0
Marek Jarolím (uprostřed)pravděpodobně v derby nastoupí, jeho spoluhráč Jaroslavem Černým naopak téměř určitě nikoliv. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V prvním zápase po návratu ze soustředění v Dubaji zvítězili fotbalisté Slavie Praha nad Nitrou 2:0. Ligoví šampioni, kteří sehráli předposlední přípravný duel v Praze na Strahově, aby šetřili trávník v Edenu, se střelecky prosadili až v závěru. Góly dali Jan Hošek a bývalý hráč Nitry Peter Grajciar.

V brance Slavie se objevil jednatřicetiletý Lotyš Denis Romanovs, který je v klubu na testech z Dinama Bukurešť. Od první minuty měli Pražané převahu, ale za celý první poločas ji nedokázali vyjádřit brankově. Ve 14. minutě po centru z levé strany hlavičkoval Besta z osmi metrů do břevna.

Čtěte více: Sparta zakončila soustředění. Remízou s Temešvárem

Další velkou šanci měl opět Besta, po centru Brabce za obranu hostů se snažil přehodit gólmana Hrošša, ale ten stačil vytlačit střelu mimo branku. I po přestávce měla Slavia převahu, ale v koncovce se jí nedařilo. Střídající Pekhart při svém prvním startu po návratu z Anglie mířil hlavou po rohu těsně vedle stejně jako Šenkeřík.

Rozhodnutí padlo až v závěru. Pět minut před koncem po rohovém kopu Grajciara hlavičkoval přesně Hošek. V poslední minutě Grajciar po přiťuknutí z Jarolímova trestného kopu skóroval tvrdou ranou z 28 metrů přesně k tyči.