reklama

Slavia získala na hostování z Boleslavi stopera Smejkala

Michal Smejkal už bude nyní hájit barvy Slavie, takže si zahraje i derby pražských "S". Michal Smejkal už bude nyní hájit barvy Slavie, takže si zahraje i derby pražských "S". autor: CPA Eduard Erben
Fotbalová Slavia získala v poslední den přestupního období na hostování do konce jarní sezony z Mladé Boleslavi stopera Michala Smejkala.

Praha - Fotbalová Slavia získala v poslední den přestupního období na hostování do konce jarní sezony z Mladé Boleslavi stopera Michala Smejkala.

Opačným směrem zamířil na půlroční hostování záložník Štěpán Koreš. Slavia o tom informovala na svých internetových stránkách. Smejkalovým příchodem vyřešili Pražané absenci zraněného stopera Martina Dobrotky.

"Reagovali jsme na danou situaci, bylo potřeba pro jistotu doplnit stoperský post. Trenér požadoval posílení této formace. Vyšli jsme mu vstříc. Dokonce se nám povedlo přivést hráče, kterého sám chtěl, což mě těší," uvedl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

Smejkal bere hostování jako dárek k narozeninám

"Jsem rád, že tady Michal je a pomůže nám během jarní části, která bude velice náročná. Je to hotový ligový hráč, kterého můžeme kdykoliv použít," dodal Kisel. Smejkal, který dnes slaví 28. narozeniny, se na angažmá v Edenu těší. "Je to zvláštní dárek. Je zajímavé, že se vše sešlo v jeden den," podotkl.

S trenérem Slavie Miroslavem Koubka se zná z jeho dřívějšího působení v Boleslavi. "Trenér asi hrál roli. Známe se delší dobu. Vytypoval si mě, proto jsem tady," řekl bývalý reprezentant do 21 let a někdejší hráč Plzně a Teplice.

V rámci výměny mezi oběma kluby do Boleslavi odchází pětadvacetiletý Koreš. "Mladá Boleslav, kterou tlačí ofenzivní část, kde má několik zraněných hráčů, za to logicky něco požadovala. Proto jsme dospěli k dohodě, že k nim půjde Koreš. Věřím, že mu to po určitém období, které tady strávil, také pomůže," řekl Kisel.

reklama