Slavia ztratila v závěru výhru proti oslabené Plzni

16. 8. 2008 19:00
Plzeň - Slavia 1:1
Slavia ztratila v Plzni výhru v závěru zápasu
Slavia ztratila v Plzni výhru v závěru zápasu | Foto: Ondřej Besperát

Plzeň - K zápasu třetího kola přijela do Plzně k ligovému šlágru zápasu mistrovská Slavia. Pražané chtěli na západě Čech odčinit remízu 0:0 z minulé sezony, když nepromění dvou pokutových kopů je v závěru soutěže málem stálo ligový titul.

Uplynul necelý půlrok a v základní sestavě Plzně se objevila hned pětice nových hráčů (kapitán Horváth, brankář Poštulka, záložník Petržela, útočníci Rezek a Tanashvili).

Slávistický trenér Jarolím poslal na hřiště ještě o jednoho novice více než jeho plzeňský kolega Šilhavý (stoper Latka, záložníci Krajčík, Švento a Belaid a útočníci Šenkeřík s Necidem).

Zápas jsme sledovali online ZDE

Po jarním zápase v Plzni se chytil v kabině Abraham, desetimilionová zimní posila,  v kabině s asistentem Řehákem, což byl začátek jeho konce. Zatímco v dubnu se objevil v zápase ve Štruncových sadech v základní sestavě, v současné době je vyřazen z A i B týmu Slavie a hledá si nové angažmá.

Na začátku sobotního zápasu byli aktivnější domácí, kteří se již v osmé minutě dožadovali odpískání pokutového kopu za údajný faul Latky na Tanashviliho, rozhodčí však k velmi přísnému verdiktu nedospěl a hru nechal pokračovat.

Fotbalisté Plzně nakonec vybojovali remízu se Slavií 1:1.
Fotbalisté Plzně nakonec vybojovali remízu se Slavií 1:1. | Foto: Lukáš Vojtěch

V průběhu prvního poločasu se hra začala vyrovnávat, ve čtvrtnácté minutě se zčistajasna objevil v gólové šanci kanonýr Necid, jehož střelu Poštulka pouze vyrazil ramenem.

V následujících minutách se hra vyrovnala, zhruba po půl hodině hry se začalo hrát agresivněji a slávisté se začali dostávat více na dostřel Poštulkovy brány. Hrozila i Viktoria, její útoky však končily na kopačkách či hlavách pozorných a důsledně hrajících slávistů.

Petržela dostal červenou

Ve čtyřicáté minutě dostal "blikanec" domácí záložník Petržela, který nakopl Belaida a rozhodčí Příhoda jej bez milosti vyloučil. Hra se v závěru prvního poločasu přiostřila, v krátkém sledu se na zemi ocitli dva slávisté, ale i útočník Plzně.

Ve druhém poločase začali znovu aktivněji domácí hráči, ovšem kýčeného efektu v podobě vstřelené branky nedosáhli. V následujících minutách hry se slávisté sice snažili, jenže pozorná domácí defenziva veškeré jejich rodící se útoky dokázala včas zastavit.

V 57. minutě hry proto poslal ve snaze zvýšit útočnou aktivitu trenér Jarolím na hřiště Milana Ivanu místo obránce Suchého, o pár minut později vystřídal Marek Jarolím - loni na podzim ještě kapitán Západočechů - tuniského reprezentanta Belaida; o chvíli později poslal trenér Jarolím na hřiště i vyléčeného Toleského.

V 75. minutě postupoval Marek Jarolím sám na brankáře, z malého vápna však trefil jen boční síť. O minutu později však svoji chybku napravil, když přihrál na hranici vápna Toleskému a ten odcentroval do vápna na Necida, jehož hlavičku sice Poštulka vyrazil, jenže Necid projevil instinkt zabijáka a výbornou formu a dorážkou rozvlnil vnitřní síť branky před slávistickým kotlem.

Trenér Jarolím projevil znovu svoji genialitu a střídáním pomohl k tomu, že hrdina nedávného šampionátu do 19 let rozhodl i tento zápas.

V nastaveném čase se v pokutovém území Slavie k zemi poroučel Horváth a jen asi ví, zda situaci nenahrál. Rozhodčí každopádně penaltu neodpískal. I přesto se domácí nakonec radovali z vyrovnání, střelou do šibenice uzavřel skóre Lukáš Vaculík.

90 (+1). Vaculík - 76. Necid. ŽK: 90. Horváth - 20. Necid, 28. Suchý, 72. Tavares, 89. Toleski ČK: 40. Petržela. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Mencl. Diváků: 7425 (vyprodáno).
Plzeň: Poštulka -  Limberský, Rada, Navrátil, Smola (82. Vaculík) - Petržela, Horváth, Trapp, Lecjaks (82. Jiráček) - Tanashvili (65. Varadi), Rezek. Trenér: Jaroslav Šihlavý.
Slavia:  Vaniak - Suchý (57. Ivana), Latka, Brabec, Hubáček - Krajčík, Belaid (63. Jarolím), Tavares, Švento - Necid, Šenkeřík (68. Toleski. Trenér: Karel Jarolím.