reklama

Řebíček: Slavii hrozí peklo. Kvůli řádění fanoušků při derby

Derby bylo letos jako již tradičně bouřlivé. Derby bylo letos jako již tradičně bouřlivé. autor: CPA Eduard Erben
Ministerstvo vnitra zahájilo s prvoligovým klubem správní řízení kvůli výtržnostem fanoušků během derby.

Praha - Fotbalové kluby v pražských Vršovicích mají tento podzim se svými stadiony jenom trable. Poté, co dostali Bohemians výpověď z Ďolíčku, hrozí zase Slavii stadion bez fanoušků.

Podle zprávy, zveřejněné ve středu na oficiálním webu sešívaných, totiž v úterý zahájilo ministerstvo vnitra s klubem správní řízení. To může vyústit až v nařízení hrát domácí duely bez fanoušků, a to po dobu až jednoho roku.

Pokuta od Asociace nestačila

Důvodem potenciálního zákazu přístupu diváků na stadion jsou výtržnosti fanoušků během podzimního derby se Spartou, při kterém na hřiště létaly světlice, dělbuchy i dýmovnice, a sudí museli v 75. minutě dokonce zápas přerušit.

Za tyto nepřístojnosti přitom už Slavia zaplatila 50 000 korun, které jí jako pokutu vyměřila disciplinární komise FAČR, nicméně věc se nyní, po prošetření policií, dostala do správního řízení pod vedením ministerstva vnitra. A právě to bude o dalším osudu Slavie rozhodovat.

Řebíček: Hrozí nám peklo

„Už delší dobu pozorujeme přísnější trend přístupu státních orgánů a orgánů FAČR k diváckým přestupkům na fotbalových stadionech, bohužel jsme to my, kdo dal k takovému podnětu nejvíc záminek, přestože na toto riziko fanoušky opakovaně upozorňujeme,“ tvrdí ředitel komunikace Jiří Vrba.

„Na správní řízení se dobře připravíme a pro obhajobu Slavie uděláme maximum. Současně ale každému musí být jasné, že každý další přestupek v ochozech uvrhne Slavii do pekla. Nejbližší budoucnost klubu mají ve svých rukou fanoušci, těch problémů se nashromáždilo už příliš,“ dodal předseda představenstva Slavie Adam Řebíček.

reklama