reklama

Slavii posílil synovec Michala Bílka Jiří

Jiří Bílek (vlevo) ještě v dresu Liberce. Jiří Bílek (vlevo) ještě v dresu Liberce. autor: Eduard Erben
Fotbalisty pražské Slavie posílil záložník Jiří Bílek.

Praha - Fotbalisty pražské Slavie posílil záložník Jiří Bílek. Synovec bývalého kouče české reprezentace Michala Bílka podepsal s vršovickým klubem smlouvu na dva roky s následnou roční opcí. Informovaly o tom internetové stránky Slavie.

"Jsem moc rád, že se příchod Jirky podařilo zrealizovat. Měl by do týmu přinést své zkušenosti, dobrý charakter a profesionální přístup," uvedl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

Bílek poslední dva a půl roku působil polském celku Zaglebie Lubin, kde mu vypršela smlouva. "Už jsem byl pět a půl roku venku. Když se ozvala Slavia, tak jsem neváhal. Je to velký klub, má dobrý zvuk. Za nabídku jsem byl moc rád," řekl třicetiletý záložník.

S týmem už absolvoval první trénink. "Mančaft a parta je dobrá," uvedl. Těší se také na stadion v Edenu. "Je krásný. Ještě jsem v Edenu nehrál. Když jsem odcházel do Německa, tak se stadion zrovna otevíral," doplnil Bílek.

Po hostování v Neratovicích začal s ligovým fotbalem v Blšanech, v roce 2006 oslavil titul s Libercem. Od roku 2009 působil v německém Kaiserslauternu a na začátku předloňského roku zamířil do Lubinu.

reklama