reklama

Slavii se hlásí noví sponzoři, chtějí ji ale čistou

autor: ČTK
Natland s hráči projednává nové smlouvy

Praha - Několik dnů poté, co společnost Natland zachránila Slavii v první fotbalové lize, se hlásí noví sponzoři, kteří by chtěli s klubem spolupracovat.

Novinářům to ve čtvrtek řekl investiční ředitel Natlandu Josef Vojta. „Chtějí však, aby Slavia byla čistá a měla vyrovnaný rozpočet." Sponzoři prý požadují, aby jejich peníze šly na jejich propagaci, na provoz klubu, na platy hráčů a nekončily neznámo kde.

Natland kontaktovali i původní sponzoři nebo partneři, kteří kvůli krizi ve Slavii a neprůhlednému hospodaření klub opustili.

Čtěte také:

Zadlužená Slavia získala v minulosti miliony od státu
Natland uhradil dluhy Slavie a věří, že získá licenci
Hašek: Majitel Slavie má kapitál na to, aby hrála ligu

Investiční společnost Natland má roční obrat čtyři miliardy korun  apočítá ve Slavii pro příští ligovou sezonu s rozpočtem osmdesát až sto milionů korun. Je to zhruba třikrát méně, než činí současný roční rozpočet Sparty.

Bohemians naopak hospodaří s rozpočtem přibližně dvakrát menším. Natland chce stavět na mladých hráčích ze současného kádru ´Sešívaných´ a nepočítá s nákupy drahých posil.

Slavia - Olomouc: Fanoušci Slavie (protest) Foto: Ludvík Hradilek

"Budoucnost Slavie vidím ve spoustě mladých kluků," prohlásil zástupce kabiny útočník Stanislav Vlček.

Výkonný ředitel Natlandu Lubor Svoboda upozornil, že při vstupu společnosti do Slavie sehrálo velkou roli to, jak vynikající fotbal mužstvo hrálo, ačkoliv nedostávalo dlouhé měsíce žádné výplaty. "Ukázali, své zdravé jádro," konstatoval Svoboda.

Na nejhrubší záchranu vršovického klubu Natland vynaložil přibližně pětadvacet milionů korun. Uznává přibližně stomilionový dluh Slavie u britské společnosti Enic.

"Rozhodl o něm ale britský soud a pohledávka Enic není v Česku zatím splatná. Ale až bude, začneme ji řešit," sdělil Vojta.

Natland současně rozkrývá účetnictví Slavie. Objevil v něm některé smlouvy a další dokumenty, které klub zatěžovaly a neprospívaly mu. "Například se utrácely peníze, jež Slavia dosud nevydělala," prohlásil Vojta. Pokud by Natland objevil důkazy o porušování zákonů při hospodaření v klubu, vyšel by s nimi na veřejnost.

Majitelé Slavie

51 % Natland
16 % ENIC
33 % Aleš Řebíček

Natland v posledních týdnech vylepšoval vztahy Slavie a jejích fanoušků. Rád by také stmelil rozdrobenou akcionářskou strukturu klubu.

"Při záchraně Slavie se fanoušci sjednotili na jedné obrovské vlně," řekl Jiří Vrba ze sdružení Sešívaní drží spolu. "V tom má Natland obrovský potenciál."

Podle Vrby si Natland získal fanoušky svým pragmatismem a poctivou prací, nikoliv velkými sliby, jako předchozí šéfové Slavie. Slavia se domlouvá s hráči na nových profesionálních smlouvách.

Již jim předložila návrhy, fotbalisté však mohou dostat jen tolik peněz, aby rozpočet zůstal vyrovnaný. Generální ředitel Miroslav Platil neprozradil, zdali klub nabízí hráčům stejně peněz, jako dostávají v současné sezoně, nebo méně.

Kvůli výtržnostem fanouškům Slavie byl ukončen zápas s Olomoucí Kvůli výtržnostem fanouškům Slavie byl ukončen zápas s Olomoucí Prohlédněte zde

reklama