reklama

Slavii ve čtvrtfinále poháru vyzve Liberec. Strašně těžký soupeř, zní z Edenu

Slavia ve čtvrtfinále MOL Cupu narazí na Liberec Slavia ve čtvrtfinále MOL Cupu narazí na Liberec autor: Milan Kammermayer
V úterý byly rozlosovány čtvrtfinálové dvojice MOL Cupu. Slavia se utká s Libercem, Baník vyzve Mladou Boleslav, Hradec čeká Zlín a Jablonec Slovácko. Hracím dnem je 28. únor.

Praha - Fotbalisté úřadujícího ligového mistra pražské Slavie si v jarním čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu zahrají doma s Libercem, který před měsícem ukončil jejich rekordní sérii bez porážky v nejvyšší soutěži. Obhájce trofeje Zlín se představí na hřišti jediného druholigového týmu Hradce Králové, Mladá Boleslav přivítá Ostravu a Jablonec Slovácko. Hracím termínem čtvrtfinále je středa 28. února.

Dnešní los v Praze proti sobě svedl dva papírově nejsilnější týmy. Slavia je v ligové tabulce na třetím místě a Liberec je o dva body čtvrtý. Slovan 22. října zvítězil v utkání 11. kola v Edenu 2:1 a ukončil rekordní sérii Pražanů bez ligové porážky, která se zastavila na 36 zápasech. V poháru budou moci červenobílí soupeři prohru částečně vrátit.

Takhle vypadají čtvrtfinálové dvojice 🏆 Na jaký zápas se těšíte nejvíc? 👀

Zveřejnil(a) MOL Cup dne 21. Listopad 2017

"Spokojenost je zejména s tím, že hrajeme doma. Soupeř je to strašně těžký, nemusíme chodit v paměti daleko. Je to měsíc, kdy u nás vyhrál. Určitě to nepodceníme. Hned 15. února se hraje první zápas jarní části Evropské ligy, pokud postoupíme, domácí pohár by měl být už náš čtvrtý nebo pátý soutěžní zápas na jaře. Doufám, že budeme dobře rozehraní," řekl generální sekretář Slavie Jiří Vrba.

"Pohár jsme 15 let nevyhráli, chceme ho vyhrát. Všechny čtvrtfinalisty dělí tři zápasy od účasti v základní skupině Evropské ligy. Kdo se kdy potkal s kvalifikací pohárů, ví, jak je obtížné se prokousat předkoly. Takže to je obrovská výzva," dodal Vrba.

Zápas v Edenu bude zajímavý i proto, že sportovní ředitel Liberce Jan Nezmar po podzimu zamíří do Slavie. "Do jisté míry by to pro nás výhoda být mohla," uvedl Vrba. "Slavia za sebou bude mít tři nebo čtyři zápasy, pro nás to bude druhý zápas, tak uvidíme. Pokud chcete dojít nejlépe do finále, musíte vyřadit každého," řekl liberecký ředitel Libor Kleibl.

Zlín díky triumfu v minulém ročníku poháru postoupil do skupiny Evropské ligy a rád by to zopakoval. Los byl k desátému týmu ligy přívětivý a přisoudil mu sedmý celek druhé nejvyšší soutěže Hradec.

"Jsme s losem spokojeni, je to tým z druhé ligy. Úplně ideální by bylo, kdybychom s nimi hráli doma, ale venku se nám v poháru dařilo," řekl sportovní manažer Zlína Zdeněk Grygera. "Jsme jediný druholigový zástupce, vnímáme Zlín jako favorita, ale budeme chtít překvapit," dodal královéhradecký sportovní manažer Pavel Krmaš.

Ve čtvrtfinále překvapivě chybějí ligový lídr z Plzně, druhý tým tabulky Olomouc i pražská Sparta. Viktoria doma prohrála se Slováckem, Letenští zase vypadli s Ostravou.

Baník, který v lize klesl na poslední místo, se ve čtvrtfinále představí v Mladé Boleslavi a bude jí chtít vrátit nedávnou porážku 0:1 z nejvyšší soutěže. "Ani před utkáním na Spartě jsme nebyli favoritem a dokázali jsme na jejím hřišti postoupit. Úplně stejně přistoupíme i k Mladé Boleslavi," řekl pro klubový web trenér Baníku Radim Kučera.

Jablonec bude proti Slovácku favoritem, byť hosté v minulém kole nečekaně vyřadili Plzeň. "V únoru to u nás bude složité, ale postaráme se o hřiště. Chceme dál, v lize se nám nedaří, tak to musíme dohonit v poháru," řekl výkonný ředitel Jablonce Petr Flodrman.

Lafata se zase vrátil na letenské hřiště a tribuny ho vítaly potleskem Lafata se zase vrátil na letenské hřiště a tribuny ho vítaly potleskem Prohlédněte zde
reklama