reklama

Slávista Janda míří do Antalyasporu, už je v Turecku

Brankář Baníku Petr Vašek uhlídal i dvojitý atak slávistů Pavla Fořta s Petrem Jandou. Brankář Baníku Petr Vašek uhlídal i dvojitý atak slávistů Pavla Fořta s Petrem Jandou. autor: Ondřej Besperát
Slavia nic nezinkasuje, hráči skončila smlouva.

Istanbul - Na podzim ještě oblékal dres pražské Slavie, jenže mu skončila smlouva, a tak si mohl středopolař Petr Janda jako volný hráč svobodně vybrat nové působiště. Zvolil turecký Antalyaspor.

O fotbale čtěte více:

"Teď jsme na letišti v Istanbulu a letíme do Antalye. Už by to měla být finální fáze jednání, jestli všechno klapne, měli bychom podepsat smlouvu," sdělil deníku Aktuálně.cz fotbalistův agent Josef Vejmelka.

Straka by byl rád, kdyby zůstal

Ve hře by měla být smlouva na 3,5 roku. Antalyaspor se v průběžné tabulce turecké ligy drží na 9. příčce.

Jednání o novém Jandově angažmá se táhla několik týdnů. "Kdyby se Petr nikde nedomluvil, rád si ho ve Slavii nechám," hlaholil na dané téma František Straka, kouč červenobílých.

FOTO Pět barů i bazén. Tady mají bydlet čeští fotbalisté na Euru FOTO Pět barů i bazén. Tady mají bydlet čeští fotbalisté na Euru Prohlédněte zde

Dlouho to vypadlao, že Janda zamíří do Bursasporu, držitele stříbrné medaile z MS hráčů do 20 let, oťukávali i Galatasaray či Besiktas. "V záloze jsme měli i něco v Řecku a Belgii a měli jsme také jeden anglický kontakt," rekapituloval Vejmelka.

Ten předpokládá, že v Antalyii by Janda neměl absolvovat žádné testy, ale rovnou podepsat smlouvu.

Dvakrát v dresu Bílkovy reprezentace

Loni na turnaji Kirin Cup absolvoval Janda i dva starty v "dospělé" Bílkově reprezentaci. Proti domácímu Japonsku hrál minutu, proti Peru pět minut.

Pětadvacetiletý odchovanec Čáslavi strávil takřka celou dosavadní kariéru ve Slavii, s níž získal dva mistrovské tituly.

Fotky z míst, kde se bude hrát fotbalové Euro 2012 Fotky z míst, kde se bude hrát fotbalové Euro 2012 Prohlédněte zde

reklama