Slávistická kanonáda: Zlín odjel s debaklem

Martin Jůzek
28. 9. 2007 19:48
Slavia - Zlín 7:1 (5:0)

Praha - Fotbalisté pražské Slavie rozdrtili v páteční předehrávce 8. kola české ligy Zlín. Moravský celek inkasoval v prvním poločase stejně branek jako ve všech sedmi předcházejících zápasech letošního ročníku.

Kdo čekal, že Zlín přijede do Prahy pozorně bránit, musel být začátkem utkání zápasu překvapen. A slávističtí fanoušci, kteří zůstali v teple domova, toho museli litovat.

Neuplynuly ani tři minuty a na prořídlém Strahově propukly oslavy. Domácí tým se z prvního útoku prosadil, kdy Krajčík přihrával neobsazenému Belaidovi a ten nedal zlínskému gólmanu šanci.

V šesté minutě udeřila Slavia podruhé. Kapitán Vlček šel po brejku sám na brankáře a dal zapomenout na trápení v posledním zápase na Bohemians.

Ale opařený Zlín se neprobudil. Rychlé akce červenobílých moravští hráči nestíhali, a tak se nemohli divit, že inkasovali potřetí. Po čtvrthodině hry se k odraženému balonu dostal Ivana a jeho dělovka skončila v síti bezmocného Baránka.

O chvíli později už nebylo pochyb o tom, že Slavia v generálce na úterní zápas Ligy mistrů zvítězí. Svou druhou brankou v zápase zvýšil Belaid už na 4:0!

K první střele se dostali hosté až ve dvacáté minutě. Vaniaka vystrašil střelou z dálky Zúbek, ale gólman domácích nakonec jeho pokus zkrotil v rukavicích.

Jinak se ale zkušený gólman musel v podzimním chladu protahovat, Zlín se na polovinu domácích moc často nedostal. Taktika, s níž do hlavního města přijel, vzala za své hned v začátku utkání. Na brejky už hrát nemohl, navíc rychlostně měla převahu Slavia.

Trenér Hoftych poslal na hřiště Vyskočila, jenže obraz hry se nezměnil. Pražané dominovali a vytvořili si další příležitosti. Od páté branky je sice po půlhodině hry zastavil zdvižený praporek, a tak gól musel padnout po tečované střele Pudila.

Zlín nemohl na obrat ani pomýšlet

Exhibici slávistů přerušil až hvizd hlavního rozhodčího, jímž ukončil první poločas. Ale ani ve druhé půli se domácí nehodlali s výrazným náskokem spokojit. Hned v padesáté minutě přidal šestou branku Volešák.

V té době by se nejradši Zlín viděl už v autobuse na cestě domů. A mohlo být ještě hůř. V 58. minutě se málem "ukázal" vlastní brankou Vidlička, o chvíli později našel Vlček ve vápně Volešáka, ale ten svou střelou jen o centimetry přestřelil břevno.

Hra se poté trochu vyrovnala, trenér Jarolím stáhl Vlčka a Kalivodu, kteří hodně zaměstnávali hostující obranu. A tak další nebezpečný moment přišel až deset minut před koncem, kdy střídající Jablonský málem překvapil Baránka.

Skóre se však měnilo na druhé straně, Zlín se přece jen dočkal čestného úspěchu. Červenobílí sice první nebezpečí v podobě brejku odvrátili, po následném rohu skóroval Zbožínek. Ani to nebylo vše, těsně před ukončením zápasu ještě zvýšil hlavou Šourek na 7:1.

Slavia se tak po jasné výhře posunula na první místo prvoligové tabulky, ale hlavně si před zápasem v Seville zvedla sebevědomí. Španělského soupeře, jenž měl v pátek na Strahově svého pozorovatele, musel výkon Pražanů vyděsit.

Výsledek:
Slavia Praha - Tescoma Zlín 7:1 (5:0)

Branky: 3. Belaid, 6.Vlček, 16. Ivana, 17. Belaid, 35. Pudil, 50. Volešák, 89. Šourek - 82. Zbožínek.
Diváci: 3704
Slavia: Vaniak - Hubáček, Suchý, Šourek, Krajčík - Švec(45. Volešák) - Pudil, Belaid, Kalivoda(69. Jablonský) - Ivana, Vlček.
Zlín: Baránek - Penner(70. Bača), Zbožínek, Kroča, Vidlička - Šmahaj, Zapletal, Zúbek, Opiela(25. Vyskočil) - Malár, Žůrek.(40. Vrtělka)