Slávistická oběť, Ajax, vypadl i z Poháru UEFA

4. 10. 2007 22:11
Ajax Amsterdam - Dynamo Záhřeb 2:3 po prodloužení
Ajax je venku, vypadl s Dynamem Záhřeb
Ajax je venku, vypadl s Dynamem Záhřeb | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Amsterdam - Ajax, kterého jen do poháru UEFA poslala pražská Slavia, zažil nepříjemně dramatický čtvrteční večer. A poté, co si přivezl vítězství ze Záhřebu (1:0), přitom nikdo nečekal, že by Dynamo mohlo být nizozemskému mistru vážným soupeřem.

Bylo a vyřadilo slavný klub z fotbalové Evropy.

Ajax dokázal prohrát v normální hrací době stejným poměrem, jakým zvítězil v Záhřebu. Jediný gól dal  z penalty Modrič ve 34. minutě.

A pak přišla přestřelka, na jejímž konci byl smutek domácího týmu. Dvojnásobým úderem srazil Ajax do kolen Mandzukiš, který nejprve v 94. a pak v 96. minutě poslal Dynamo do vedení o tři góly. Ajax už jen snižoval - také dvakrát se trefil Huntelaar (ve 101. a ve 120. minutě).

Ajax tak padá do ještě těžší krize, než v jaké se zdál být po vyřazení Slavií z Ligy mistrů.

Ajax Amsterdam - Dynamo Záhřeb 2:3 (0:1,0:1) po prodl., první zápas 1:0

Branky: 101. a 120. Huntelaar - 34. Modrič, 94. a 96. Mandzukiš