Slávistický uragán nezastavil ani populární Lavi, obhájce sfoukl Vyšehrad osmi góly

25. 9. 2019 17:50
Fotbalisté Slavie porazili ve 3. kole MOL Cupu druholigový Vyšehrad 8:0.
Milan Škoda
Milan Škoda | Foto: Milan Kammermayer

Vyšehradu nepomohl ani hrdina stejnojmenného populárního seriálu Julius Lavický, občanským jménem Jakub Štáfek. Známý herec začal utkání na lavičce hostů, do hry přišel na posledních deset minut za rozhodnutého stavu.

Slavia zvládla vstup do poháru v pohodovém tempu, byť trenér Trpišovský proti nováčkovi druhé nejvyšší soutěže nenasadil do základní sestavy ani jednoho hráče ze zahajovací jedenáctky v nedělním vítězném derby na Spartě. Premiéru za červenobílé si odbyl mladík Kosek a po zranění naskočil Hromada.

Lídři prvoligové tabulky rozhodli o postupu v azylu na Žižkově, kde nastoupili kvůli večernímu duelu slávistických žen v Lize mistryň v Edenu, už v první půli. Neškodnému Vyšehradu, v jehož kádru působí na hostování i několik slávistů, dali v úvodním dějstvím pět branek.

Zářil především kapitán Škoda, který se poprvé v dospělé kariéře trefil v jednom soutěžním zápase čtyřikrát a stylově oslavil dnešní narození syna. Na zápas Škoda přijel rovnou z porodnice. Jednou se před pauzou prosadil Van Buren.

Sedm minut po pauze dostal červenou kartu Vejvar, jeden z hráčů hostujících na Vyšehradě z Edenu, a červenobílí přidali další branky. Za dvě minuty skóroval Frydrych a za chvíli přidal sedmý gól Zelený.

V 82. minutě se dostal v dresu hostů na trávník herec Jakub Štáfek, který hrál v seriálu Vyšehrad postavu Julia Lavického, a o pět minut později uzavřel skóre premiérovou trefou ve slávistickém A-týmu brazilský mladík Felipe.

Také plzeňský kouč Vrba udělal v základní sestavě několik změn. Soutěžní premiéru v prvním mužstvu Viktorie si odbyl středopolař Herc, poprvé v sezoně chytal brankář Kozáčik a po zranění se vrátili stoper Hubník a záložník Kayamba.

Favorita poslal do vedení ve 20. minutě Chorý a za devět minut zvýšil Procházka. Krátce po změně stran přidal třetí gól Janošek z přímého kopu. Heinik v 64. minutě snížil na 1:3, ale Plzeň větší drama nepřipustila a závěr si pohlídala.

Karviná bez několika opor se s Žižkovem od začátku trápila. Halgoš ještě o kousek minul branku, ale krátce před pauzou Moravec fauloval Diviše a Urbanec z pokutového kopu ve 43. minutě poslal hosty do vedení.

Do druhého poločasu nasadil domácí trenér Straka i nejlepšího karvinského střelce sezony Petráně, jenže ani on se neprosadil. Slezany sice jednou zachránil od další inkasované branky ofsajd soupeře, ale v 85. minutě definitivně rozhodl Diviš. Karvinští tak navázali na Příbram, která ve 2. kole nestačila na třetiligový Chlumec nad Cidlinou.

Nováček nejvyšší soutěže z Českých Budějovic v Praze porazil třetiligový Vltavín 4:1. Už v úvodní půlhodině se trefili Schranz s Táborským. Ve 33. minutě sice korigoval Maione, po změně stran však náskok Jihočechů navýšili Novák a kapitán Sivok premiérovým soutěžním gólem po návratu do české ligy.

3. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Slavia Praha - Vyšehrad 8:0 (5:0)

Branky: 16., 29., 40. a 43. Škoda, 21. Van Buren, 54. Frydrych, 59. Zelený, 87. Felipe. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Dobrovolný. ČK: 52. Vejvar (Vyšehrad).

Sestava Slavie: Markovič - Holeš, Frydrych, Hromada (70. Felipe), Kosek - Ševčík, Zelený - Van Buren, Hora, Provod (60. Tecl) - Škoda (60. Hilál). Trenér: Trpišovský.

Hlučín - Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 64. Heinik - 20. Chorý, 29. Procházka, 51. Janošek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler.

Sestava Plzně: Kozáčik - Kovařík, Hubník, Hejda, Řezník - Procházka, Janošek - Kopic (57. Mihálik), Herc, Kayamba - Chorý (57. Beauguel). Trenér: Vrba.

MFK Karviná - Viktoria Žižkov 0:2 (0:1)

Branky: 43. Urbanec z pen., 85. Diviš. Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Bureš.

Sestava Karviné: Pastornický - Putyera, Krivák, Mrózek, Moravec - Weber - Puchel, Vlachovský (46. Smrž), Zhelizko, Bielan (73. Hladík) - Steven (46. Petráň). Trenér: Straka.

Baník Ostrava - Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 6. Pokorný, 66. Jirásek. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Mikeska.

Sestava Ostravy: Budinský - Celba, Pokorný, Stronati, Granečný - Holzer, Jirásek, Hrubý (78. Kaloč), Lalkovič (58. Kuzmanovič) - Smola, Baroš. Trenér: Páník.

Slovan Liberec - Prostějov 3:1 (2:0)

Branky: 25. Chaluš, 41. Baluta, 51. Koscelník - 72. Šteigl. Rozhodčí: Hocek - Hock, Melichar.

Sestava Liberce: Knobloch - Koscelník, Chaluš, Mikula, Hybš - Karafiát, Mara (57. Beran) - Pešek (65. Malinský), Baluta (71. Kuchta), Potočný - Musa. Trenér: Hoftych.

Vltavín - České Budějovice 1:4 (1:2)

Branky: 33. Maione - 3. Schranz, 23. Táborský, 60. Novák, 70. Sivok. Rozhodčí: Denev - Vlasjuk, Matoušek.

Sestava Č. Budějovic: Křížek - Čolič, Sivok, Novák, Helešič - Havelka, Kulhánek - Delarge (65. Mršič), Mustedanagič, Schranz (74. Brandner) - Táborský (34. Ledecký). Trenér: Horejš.

Domažlice - Dukla Praha 1:3 (0:1)