reklama

Slováci si vybrali Vrbu za nového trenéra reprezentace

Pavel Vrba Pavel Vrba autor: Reuters
Vrátí se Vrba na slovenskou lavičku po čtyřech letech?

Bratislava - Novým trenérem slovenské fotbalové reprezentace se podle serveru Aktuálne.sk s velkou pravděpodobností stane kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Na úterním zasedání o tom rozhodl Výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu, který pověřil prezidenta SFZ Jána Kováčika, aby s českým trenérem jednal o podmínkách smlouvy.

Vrbu, který se s Plzní připravuje na start jarní části sezony, zvolil třináctičlenný výbor za nástupce Vladimíra Weisse jednoznačně. V nejbližších hodinách výbor podle serveru předá Vrbovi návrh smlouvy, na níž by měl přistoupit.

Čtěte také:
Weiss skončil u slovenské fotbalové reprezentace

Žhavá varianta: Vrba koučem Slovenska, ale až v květnu

"Budeme se snažit, aby to proběhlo co možná nejrychleji, abychom věděli, jestli má pan Vrba zájem. A v případě oboustranné spokojenosti si hned sedneme s představiteli jeho klubu a uvidíme. Byl bych rád, kdyby naše setkání proběhlo v pohodě a abychom si plácli i s ohledem na podmínky a představy," řekl Kováčik Aktuálne.sk.

"V tuto chvíli je tato volba určitě nejlepším řešením pro slovenský fotbal. Věřím tomu, že nový trenér tento manšaft dokáže nabudit a budeme hrát tak, aby se na to dalo dívat. A věřím tomu, že budeme dosahovat i výsledků, které bychom si přáli," dodal.

Osmačtyřicetiletý Vrba se na soustředění plzeňského týmu v Nikósii nechal slyšet, že si nabídky trénovat slovenskou reprezentaci váží.

"Už jen samotný zájem slovenského svazu o mojí  osobu je samozřejmě velkým vyznamenáním a ctí, nicméně v současné chvíli se plně koncentruji na duel se Schalke a následné vykročení Viktorie do jarních duelů Gambrinus ligy," upozornil Vrba na úvodní duel 1. kola play-off Evropské ligy se Schalke, který odehraje Plzeň na svém hřišti příští čtvrtek.

"Další postup budu probírat s vedením Viktorie Plzeň, společně se domluvíme na dalších krocích. Teprve poté by následovala případná jednání s předsedou Slovenského fotbalového svazu, panem Kováčikem," dodal Vrba.

Adolf Šádek Adolf Šádek Foto: fcviktoria.cz

Podobný postoj k případnému Vrbovu uvolnění zaujal i generální manažer Plzně Adolf Šádek.

"Informaci jsme zaregistrovali, nicméně v tuto chvíli se plně soustředíme na start jarní části sezony v čele s duelem proti Schalke 04. Vzhledem k nabitému programu následujících týdnů nebude případné jednání se slovenskou stranou otázkou nejbližšího období."

"Za Viktorii Plzeň nadále platí, že trenér má u nás platnou smlouvu do léta 2013 a zároveň velkou motivaci probojovat se s týmem také pro další sezonu do evropských pohárů," dodal Šádek.

Vrba, který získal v roce 2007 titul s Žilinou a před tím působil ve slovenské lize v Púchově, působil na lavičce slovenské reprezentace už v letech 2006 až 2007 jako asistent Jána Kociána.

Poté tým převzal Weiss, který na MS 2010 dovedl Slováky do osmifinále, a přestože měl smlouvu až do roku 2013, po vzájemné dohodě se slovenským svazem ji předčasně ukončil.

reklama