Slováci utrpěli blamáž. Prohráli na hřišti Lucemburska

9. 2. 2011 23:15
Lucembursko - Slovensko 2:1 (0:0)
Zklamaní fotbalisté Slovenska
Zklamaní fotbalisté Slovenska | Foto: Reuters

Lucemburk - Po výprasku české reprezentace v Chorvatsku selhali v přípravném zápase i fotbalisté Slovenska - na hřišti Lucemburska, kterému patří v žebříčku FIFA až na 131. místě, prohráli 1:2.

Prohra na hřišti fotbalového trpaslíka je o to překvapivější, že domácí tým v předchozích devatenácti utkáních nezvítězil.

Naše východní sousedy sice přivedl v 55. minutě do vedení Erik Jebndrišek, v husté mlze však o sedm minut později vyrovnal Daniel Da Mota, který přitom byl na hřišti jen dvě minuty.

Kolaps v Pule. Češi poprvé v historii dostali 4 góly

Da Mota se pak stal hrdinou zápasu, když v 82. minutě rozhodl o nečekaném vítězství svého týmu.

Španěly vysvobodil v závěru Silva

Ostatní zápasy naopak probíhaly podle plánu. Příští soupeř české reprezentace v kvalifikaci o postup na ME 2012 Španělé porazili v Madridu Kolumbii 1:0. Na vítězství se však natrápili, rozhodl o něm až v 86. minutě střídající záložník David Silva.

Uspěl i další český soupeř o postup na Euro. Skotové porazili v ostrovním derby jasně 3:0 Severní Iry. Vyhráli i Lichtenštejnci, s nimiž se Češi utkají na začátku dubna v Českých Budějovicích. V souboji trpaslíků vyhráli v San Marinu 1:0.

Český trenér Miroslav Beránek debutoval na lavičce Kazachstánu remízou 1:1 v přátelském utkání s Běloruskem.

Messi zařídil výhru nad Ronaldem a spol

První mezinárodní souboj dvou nejlepších mužů planety Lionela Messiho a Cristiana Ronalda patřilo útočníkovi Barcelony Messimu. Proměněnou penaltou v 89. minutě zajistil Argentině výhru nad Portugalskem 2:1.

Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Trefila se i ofenzivní hvězda Realu Madrid Ronaldo, který gólem ve 21. minutě odpověděl na vedoucí trefu svého spoluhráče z Madridu Ángela di Maríi.

Skórovala i třetí útočná hvězda Realu Francouz Karim Benzema, který jediným gólem zápasu rozhodl o výhře nad Brazílií. Ta se musela celý druhý poločas obejít bez vyloučeného záložníka Hernanese.

Dařilo se i vicemistrům světa z Nizozemska, kteří na svém hřišti porazili góly Sneijdera, Huntelaara a Kuijta Rakousko 3:1. Dařilo se i Anglii, která zásluhou gólů Benta a Younga zvítězila 2:1 v Dánsku.

Nerozhodným výsledkem pak skončil i další šlágr mezi Německem a Itálií. Na gól Miroslava Kloseho z 16. minuty odpověděl v až závěrečné desetiminutovce Giuseppe Rossi.