10. 10. 2009 23:13
Slovensko - Slovinsko 0:2 (0:0)
Slovinský brankář Handanovič likviduje střelu Hamšíka
Slovinský brankář Handanovič likviduje střelu Hamšíka | Foto: Sport

Bratislava - Slovinští fotbalisté vyhráli dnešní kvalifikační utkání na Slovensku 2:0, čímž v podstatě připravili českou reprezentaci o účast na mistrovství světa.

Ve středečním závěrečném kole jim totiž stačí porazit slabé San Marino, které ještě v kvalifikaci nezískalo ani bod, aby na úkor Čechů postoupili minimálně do baráže.

Slovinci nastoupili velmi útočně a ve 13. minutě mohli vést už 3:0, jenže v brance domácích zářil Mucha. Nejprve vychytal Dediče a následně i Kirma, při další velké šanci pak zabránil dorážce na poslední chvíli bek Zabavník.

K rychlému tempu ale pomáhali i domácí a již téměř slavili gól po Ďuricově střele, kterou brankář Handanovič vyrazil jen na tyč.

Po úvodních 20 minutách tempo trochu opadlo a šancí ubylo. Až v 56. minutě napřáhl z dálky Valter Birsa a střelou do rohu Muchovy branky otevřel skóre.

Slováci se pokusili porážku odvrátit, ale hostující obrana hrála bezchybně. Naopak při závěrečném tlaku domácích měli Slovinci hned několik slibných brejků. Po jednom z nich definitivně rozhodl bývalý hráč pražské Sparty Pečnik.

Slovinci jsou tak jen krůček od účasti minimálně v baráži. K tomu jim stačí vybojovat tři body proti San Marinu, které dosud v kvalifikaci ještě nebodovalo a má skóre 1:44.

V případě bodové ztráty Slovenska v souboji s Polskem navíc mohou vyhrát celou skupinu a postoupit přímo.