Slovácko dvěma góly v závěru sebralo Budějovicím výhru

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 3. 2012 19:00
Budějovice - Slovácko 2:2, Boleslav - Příbram 2:2
Přestože fotbalisté Slovácka ještě v 87. prohrávali 0:2, Tomáš Řepka a spol nakonec berou jen bod | Foto: Lukáš Drštička

České Budějovice - Přestože ještě necelé čtyři minuty před koncem druhého poločasu vedli fotbalisté Českých Budějovic ve 21. kole první ligy nad Slováckem 2:0, nakonec získali jen bod.

Českobudějovické Dynamo vedlo po zásazích Michala Klesy ze 14. minuty a Rudolfa Otepky, který v 65. proměnil penaltu. V 87. minutě však snížil Filip Hlúpik a ve druhé minutě nastavení vyrovnal střídající Josef Čtvrtníček.

Dvanácté Dynamo, které remizovalo potřetí v řadě, tak v tabulce zvýšilo svůj náskok na patnáctý Baník "jen" na pět bodů, Slovácko si naopak pojistilo devátou příčku.

Plzeň porazila Jablonec, Liberec přestřílel Sigmu
Budějovický střelec Ondrášek odchází hostovat do Norska

Stejný průběh měl i zápas Mladé Boleslavi s Příbramí. Ta vedla na hřišti čtvrtého týmu tabulky ještě v 77. minutě 2:0, ale i Boleslav stačila vyrovnat. Nejdříve snižoval Ondřej Zahustel a v 89. minutě vyrovnával Adrian Rolko.

Boleslav tak ztrácí na třetí Plzeň už dva body, naopak Příbrami i bod pomohl k posunu na šesté místo tabulky.

Zápas Bohemians 1905 - Hradec Králové skončil bez branek. Bohemians doplatili především na to, že od 45. minuty hráli bez vyloučeného útočníka Martina Nešpora. Hradec zase prodloužil gólový půst už na 307 minut

Bohemians přesto poprvé bodovali po osmi prohraných zápasech a dotáhli se bodově na Budějovice. Hradec se díky bodu posunul na desáté místo před Slavii, která dohraje kolo v pondělí v pražském derby na hřišti Dukly.

Slovácko bodovalo i bez Filipka a Doška

Slovácko nastoupilo do zápasu bez tří tradičních - brankáře Miroslava Filipka, obránce Lukáše Kubáně a útočníka Libora Doška.

Trenér Slovácka Miroslav Soukup
Trenér Slovácka Miroslav Soukup | Foto: Eduard Erben

Domácí tým udeřil hned ze své první šance. Krajčík odcentroval před bránu a Klesa překonal brankáře Milana Heču. Trefil se tak ve třetím domácím zápase za sebou.

V 60. minutě mohl zvýšit útočník Jakub Řezníček, ale Heča stačil jeho hlavičku na brankové čáře vyrazit. Vzápětí však Sandro nastřelil Kordulovu ruku a sudí Kocourek nařídil penaltu. Tu Otepka bez problémů proměnil.

Hosté však nesložili zbraně. V 72. minutě ještě brankář Michal Daněk s námahou vyrazil střelu Jana Trousila, necelé čtyři minuty před koncem druhého poločasu snížil po rohovém kopu střelou po zemi Hlúpik.

V nastavení pak propadlo autové vhazování až ke Čtvrtníčkovi, který střelou z malého vápna vyrovnal.

Příbram se na jaře poprvé trefila

V prvním poločase zápasu Mladá Boleslav - Příbram se přitom nezdálo, že by měli hosté na hřišti favorita bodovat. Například ve 24. minutě pomohla brankáři Aleši Hruškovi po střele Martina Filla zpoza šestnáctky tyč.

Ve 42. minutě však Příbram ukončila svůj gólový půst, když vůbec poprvé z pěti jarních ligových zápasů rozvlnila síť soupeře. Postaral se o to obránce Lukáš Hejda, který střelou koníčkem ukončil po 418 příbramskou gólovou mizérii.

Fotbalisté Příbrami se poprvé na jaře trefili, stačilo jim to na bod
Fotbalisté Příbrami se poprvé na jaře trefili, stačilo jim to na bod | Foto: fkpribram.cz

Šest minut po začátku druhého poločasu mohl vyrovnat Zahustel, ale jeho pokus zastavilo břevno Hruškovy brány. Hned vzápětí se radoval z gólu útočník hostů Martin Šlapák, sudí Drábek jej však neuznal kvůli Šlapákovu útočnému faulu.

Útočník Příbrami se však přesto mohl radovat ještě jednou. V 72. minutě dostal přihrávku za obranu a obstřelil brankáře Miroslava Millera. Tentokrát sudí proti gólu výhrady neměli.

O pět minut později však Zahustel hlavičkou snížil a minutu před koncem druhého poločasu trefil odražený míč po rohovém kopu za Hruškova záda i Rolko.

Příbram i tak bodovala na hřišti Mladé Boleslavi poprvé od roku 2006, Boleslav zase drží domácí neporazitelnost, která trvá od zářijového zápasu s Libercem.

Bohemians bodovali po osmi prohrách v řadě

V zápase Bohemians - Hradec měl domácí premiéru na lavičce klokanů Jozef Weber. Fanoušci Bohemians ho před zápasem přivítali příznačným transparent se šmoulou Mrzoutem a nápisem: Nemám rád prohrávat.

Jenže Weberovi komplikoval premiéru právě útočník Nešpor. Už v 8. minutě dostal žlutou kartu za zajetí do brankáře Lindra, vzápětí jej fauloval znovu, tentokrát však Nešpor vyvázl s důraznou domluvou od rozhodčího.

Nedlouho před přestávkou měl útočník Bohemians velkou šanci, když byl sám před Lindrem, ten však včas vyběhl a Nešpor minul bránu. Vzápětí však trefil ve vzdušném souboji loktem Fukala a byl vyloučen.

Hradec, který se od zápasu se Spartou trápí v koncovce, si v přesilovce příliš šancí nevytvořil. Deset minut po přestávce vyslal na Sňozíka tvrdou střelu Dvořák, ale brankář Bohemians si s ní poradil.

Větší šanci si v oslabení vytvořil domácí tým. Abraham ve skluzu poslal míč těsně vedle branky a Borkův pokus z nadějné pozice zablokovala hradecká obrana. Poslední slovo měl opět Sňozík, který vyrazil tvrdou střelu pod břevno.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2 (1:0)

Branky: 14. Klesa, 65. Otepka z pen. - 87. Hlúpik, 90. Čtvrtníček. Rozhodčí: Kocourek - Santarius, Moláček. ŽK: Rýdel, Otepka - Kordula, Reinberk, Trousil. Diváci: 3621.
Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (90. Novák), Rýdel, Otepka, Javorek, Sandro - Řezníček (85. Němec). Trenér: Cipro.
Slovácko: Heča - Franta, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Valenta (55. Kovář), Kordula, Volešák (71. Trávník), Pavelka - Lukáš (68. Čtvrtníček). Trenér: Soukup.

Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (0:1)

Branky: 77. Zahustel, 89. Rolko - 42. Hejda, 72. Šlapák. Rozhodčí: Drábek - Dobrovolný, Košec. ŽK: Kalina, Kulič - Koukal, Pleško, Mareš. Diváci: 4483.
Mladá Boleslav: Miller - Kalina (72.Štohanzl), Rolko, Dimitrovski, Šírl - Janíček (66. Brunclík), Kúdela - Zahustel, Kulič, Fillo (79. Táborský) - Chramosta. Trenér: Koubek.
Příbram: Hruška - Štochl, Hejda (90. Andrejevič), Krejčí, Divíšek (24. P. Pilík) - Mareš (90+3. Kraus), Koukal, T. Pilík, Pleško - Šlapák, Krbeček. Trenér: Vavruška.

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Blažej. ŽK: Nešpor, Žižka - Janoušek, Jedunov, P. Dvořák. ČK: 45. Nešpor. Diváci: 2542.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec (88. Kraják), Budínský (90.+2 Ptáček), Abraham, Borek (83. Vyhnal), Bartek - Nešpor. Trenér: Weber.
Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal (57. Jedunov), Plašil, Poděbradský - Štěpán (74. Mrázek), Šisler, Janoušek, Zelený - P. Dvořák (90. Schwarz). Trenér: Kotal.