Slovácko remízou s Teplicemi ukončilo sérii domácích proher

17. 3. 2015 20:36
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Uherské Hradiště - Předehrávka 23. kola fotbalové ligy mezi Slováckem a Teplicemi skončila remízou 2:2.

Na ukončení série pěti domácích porážek se v dresu Slovácka podíleli brankami Jiří Valenta z trestného kopu a Luboš Kalouda z penalty, úspěšnými střelci Severočechů byli Jakub Hora a Jan Krob, který také proměnil pokutový kop. Teplice dohrávaly posledních pět minut bez vyloučeného Ladislava Takácse.

Fotbalisté Slovácka doma naposledy bodovali v září a ve snaze to změnit měli od počátku výraznou územní převahu. Opět se jim ale nedařilo v koncovce. Hned ve 3. minutě se dostal k zakončení Došek, jeho střelu však brankář Grigar vyrazil. Většinu střel domácích hráčů při trvalém tlaku pak zblokovali tepličtí zadáci, vážněji zahrozil ve 21. minutě tvrdou ránou z hranice trestného území Šimko, další gólovou šanci neproměnil Diviš.

Tepličtí fotbalisté vyráželi z obrany k ojedinělým brejkům a po půlhodině hry jen se štěstím hlavičku Vůcha vyrazil brankář Heča. Ve 36. minutě nechali zadáci Slovácka projít Horu, který únik zakončil přesnou střelou levačkou k tyči.

Stejný scénář měl i druhý poločas. Domácí se zoufale snažili překonat obranu soupeře. Dlouhé nakopávané míče na útočníka Doška, kterého pozorně střežili stopeři Lüftner a Jablonský, ale postrádaly efektivitu. Centrované míče po křídlech i přízemní přihrávky stačili tepličtí zadáci včas odkopnout, nebo končily v Grigarově náruči.

Střelecké trápení ukončil až v 62. minutě Valenta. Po faulu na Doška trefou z trestného kopu ukončil 320 minut dlouhé čekání Slovácka na branku. Z vyrovnání se ale Slovácko dlouho neradovalo. V 74. minutě srazil Trávník pronikajícího Vůcha a pokutový kop bezpečně proměnil Krob.

O dělbě bodů ale rozhodla další penalta. V 85. minutě Takács fauloval ve vápně pronikajícího Valentu a remízu zařídil střídající Kalouda. Slovácko ještě vystupňovalo tlak, ale strhnout vítězství na svou stranu už domácí nedokázali. Mezi pátými Teplicemi a sedmým Slováckem tak zůstal čtyřbodový rozdíl.

23. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:2 (0:1)
62. Valenta, 87. Kalouda z pen. - 36. Hora, 74. Krob z pen. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Vaňkát. ŽK: Košút, Kuncl, Trávník - Lüftner, Krob, Jablonský, Potočný, Salami. ČK: 86. Takács. Diváci: 3495.

Slovácko: Heča - Kuncl, Mezlík (59. T. Rada), Košút, Šimko (84. Hlúpik) - Šumulikoski - Diviš, Trávník (76. Kalouda), Valenta, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Jablonský, Krob - Takács - Hora, Vachoušek, Vůch - Salami (84. Kapolongo), Potočný. Trenér: P. Rada.

1. Plzeň 19 15 2 2 45:16 47
2. Sparta 20 14 3 3 34:9 45
3. Jablonec 20 12 5 3 36:16 41
4. Mladá Boleslav 20 10 3 7 31:20 33
5. Teplice 21 7 8 6 31:25 29
6. Dukla 20 7 5 8 24:31 26