Slovácko remizovalo s brněnskými sousedy v tabulce

8. 5. 2015 22:28
Fotbalisté Slovácka remizovali v předehrávce 27. kola první ligy se Zbrojovkou Brno 1:1.
Gól Slovácka vstřelil kanonýr Libor Došek.
Gól Slovácka vstřelil kanonýr Libor Došek. | Foto: ČTK

Uherské Hradiště - Fotbalisté Slovácka remizovali v předehrávce 27. kola první ligy se Zbrojovkou Brno 1:1. Domácí poslal v 55. minutě do vedení z penalty Libor Došek, nejlepší střelec týmu se trefil počtrnácté v sezoně.

Brnu se podařilo po zlepšení v závěru vyrovnat v 78. minutě po střele Zavadila z trestného kopu. Slovácko se doma dál trápí, z posledních devíti zápasů na vlastní půdě získalo pouze pět bodů.

Byl to opatrný duel

Oba celky vsadily na opatrnou hru, která vycházela ze zajištěné obrany. Brňané zahrozili v 6. minutě, kdy po rohovém kopu stačil Jugasovu hlavičku v poslední chvíli zneškodnit brankář Heča. Slovácko postupně získalo územní převahu. V největší šanci úvodního poločasu po průniku hbitého Trávníka trefil Kerbr jen tyčku.

Hře Brňanů chyběl moment překvapení, jejich zdlouhavé kombinační akce do šířky k brankovým šancím nevedly. Z poklidného fotbalu v úvodním poločase vybočily pouze dvě akce Trávníka.

Jeho střela ve 24. minutě z hranice trestného území minula těsně branku. O deset minut později obešel Zavadila a z jeho přesného centru vyslal Došek slabou střelu hlavou, kterou Melichárek kryl. V závěru poločasu ještě prověřil Zavadil tvrdou střelou Heču, jenž míč vyrazil.

Doškoval trefa Slovácku nestačila

Po změně stran Slovácko zvýšilo útočnou aktivitu. V 54. minutě obránce Brna Košťál srazil v trestném území Trávníka a Došek z penalty otevřel skóre. Brněnský kouč Kotal se pokusil oživit hru nasazením Briganta, Malíka a Čtvrtníčka a hosté získali převahu.

Zbrojovku táhl její nejlepší hráč Zavadil. Po sólu v 75. minutě ještě jeho střelu Heča vyrazil, o tři minuty později už ale brankář Slovácka na Zavadilovu přesnou střelu z 20 metrů do horního růžku nedosáhl.

Brňané ukončili sérii čtyř proher ve vzájemných duelech a po 377 minutách dali Slovácku branku.

27. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 55. Došek z pen. - 78. Zavadil. Rozhodčí: Ardeleánu - Jiřík, Pochylý. ŽK: Kalouda - R. Buchta, Melichárek. Diváci: 4517.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš, Trávník, Havlík (81. Kalouda), Kerbr (72. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.

Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - R. Buchta - Pašek, Zavadil, Slančík (60. Brigant), Sýkora (60. Malík)) - Vávra (66. Čtvrtníček). Trenér: Kotal.

1. Plzeň 26 20 3 3 59:19 63
2. Sparta 26 19 3 4 48:14 60
3. Jablonec 26 16 6 4 48:19 54
4. Mladá Boleslav 26 12 4 10 37:31 40
5. Dukla 26 10 7 9 28:35 37
6. Příbram 26 10 6 10 32:36 36