Sport Sport, Red Spo
30. 4. 2010 20:21
Slovácko - M.Boleslav 1:0 (0:0)

Uherské Hradiště - Fotbalisté Slovácka jsou opět mimo sestupové pásmo.

Tým kouče Miroslava Soukupa zdolal v páteční předehrávce sedmadvacátého kola Gambrinus ligy na svém hřišti Mladou Boleslav 1:0 a poskočil v nedohrané tabulce se šestadvaceti body na třináctou příčku.

Čtrnácté Budějovice, respektive patnácté Kladno však mají své zápasy teprve ještě před sebou.

Hrdinou podvečerního střetnutí se nicméně stal útočník Václav Ondřejka, který zaznamenal dvanáct minut před koncem jedinou branku utkání.

Byl to však zápas rozdílných poločasu. V tom prvním byli aktivnější naopak hosté. Blízko úvodní trefě byl zejména Ivo Táborský. Ten se ocitl hned ve dvou brankových příležitostech, nicméně ani jednou nedokázal pozorného brankáře Filipka překonat.

Rozhodl dlouhý aut a pohotová střela z otočky

Otevřít účet střetnutí mohl po půl hodině hry i jeho kolega v útoku Jan Chramosta. Jeho střela po Mendyho centru ovšem letěla mimo.

Po přestávce se však obraz hry zcela změnil, Moravané byli rázem aktivnější a do varu se tak dostali i diváci.

Hlavičky Kuncla a Košuta ovšem ještě v síti neskončily. Na druhé straně pak ohrrozil Filipkovu branku zejména hostující Ondřej Kúdela, který pro změnu trefil tyč.

Rozhodnutí proto přišlo v osmasedmdesáté minutě. Dlouhý aut si zpracoval v pokutovém území Ondřejka a pohotovou střelou z otočky prostřelil gólmana Šedu.

Uklidnění domácí mohli v závěru ještě přidat druhou trefu, ale pokus Švancary pro změnu vyrazil mladoboleslavský brankář.